Komunikator Skype bez instalacji?

info/skype-portable.jpgZwykle wszystkie aplikacje ściągamy i instalujemy na dysku. Ma to swoje zalety… ale i wady. Ciężko taki program zabrać ze sobą np. do innego komputera. Modne stały się więc programy typu portable. Można je przenosić np. na pendrajwie, i uruchamiać w dowolnym innym komputerze z systemem Windows. Można też mieć taki komunikator Skype ;)

Wystarczy wejść pod poniższy adres
http://portableapps.com/apps/internet/skype_portable

i pobrać program Skype Portable

info/skype-portable-duze.jpg

Program jest tylko zaczątkiem całej instalacji – po uruchomieniu na dysku, pobierze on aktualną wersję Skype i zapisze na dysku we wskazanej lokalizacji. Od tej pory wystarczy, że przegramy stworzony katalog Skype do dowolnego pendrajwa, czy na dysk przenośny i możemy mieć nasz komunikator zawsze ze sobą.

Dodatkowo komunikator zapisuje w jednym miejscu (w ramach tego samego katalogu) całą naszą historię rozmów, kontaktów itp.. Tu trzeba jednak uważać i np. nie wykorzystywać automatycznego logowania do swojego konta skype, jeżeli nasz pendrajw nie jest dodatkowo szyfrowany.

Korzystanie z programów portable i ich stałe archiwizowanie na dodatkowym nośniku, zapewnia też większą odporność na utratę danych. Gdyby dysk np. nam padł, można bardzo łatwo odtworzyć dane, po prostu przegrywając katalogi z archiwum do poprzedniej lokalizacji, czy nawet do nowego komputera.

Źródło:

Komentarze