Future Journal

Jedyne pierniki… z taką naciąganą promocją…

autor:
8 maja 2009
minuta czytania

torunskie-piernikiChyba kryzys naprawdę dociera do Polski w szybkim tempie. Oto przykład z Torunia. Tradycyjne i podobno najlepsze pierniki firmy Kopernik, mają niesamowitą promocję. Na pierwszy rzut oka dostajemy 100 gram gratis, ale wystarczy przyjrzeć się bardziej opakowaniu.

Zobaczymy wtedy, że promocja to tak naprawdę to co klient kupił już standardowo. 500 gram pierników zamieniło się w 400 gram + 100 gram gratis (informacja znajduje się na specjalnej przylepianej etykiecie). No cóż, marketingu firmie Kopernik gratulujemy ;)

torunskie-pierniki-duze

Aktualizacja: odpowiadając na pytania Czytelników ;) Tak, pierniki kosztowały tyle samo z promocją jak i bez niej – nie możemy więc uznać, że kupiliśmy coś taniej, lub dostaliśmy cokolwiek gratis. Oczywiście jesteśmy w stanie uznać, że producent starał się doprecyzować zawartość opakowania ;) Może następnym razem, rzeczywiście pierniki 500 gram zyskają 100 gram gratis… i zaczną ważyć 600 gram. Smacznego ;)

Źródło:

Dodaj komentarz

  1. ale i tak są smaczne… ponć marketing to zwyczajne naciaganie…

  2. nie wiem czego wy sie czepiacie ??

    Przeciez tak jest na każdym opakowaniu promocyjny, niezaleznie od marki,firmy itd !!

    Musi być podana rzeczywista waga produktu niezaleznie od tego czy jest to promocja czy tez nie !

  3. redaktorzyna ktora napisała ten art ma rację! bo na opakowaniu jest podana waga rzeczywsita 400 gram + 100 gr gratis i na chama zalepili to 500 gram to gdzie tu q.. promocja??????? walą w rogi i tyle!!

  4. Mili, a co z ceną tego opakowania pierników? Bez tej informacji news nie ma sensu. Bo jeżeli jest o 1/5 niższa od standardowej, to producent postępuje jak najbardziej uczciwie.

    Sprawa jest prosta – pierniczki się nie sprzedają, więc daje się niższą cenę i dokleja informację, że 100g jest gratis. Uważacie może, że z powodu obniżenia ceny powinni przepakować ciasteczka? Gdzie tu sens, gdzie logika?

    Autorowi newsa, który nie pomyślał przed jego napisaniem, oraz komentującym, którzy bez sensu plują jadem gratulujemy. Najłatwiej przyczepić się do kogoś, kto nie może zabrać głosu w swojej obronie. Pozdrawiam…

  5. nikt tu jadem nie pluje, bo i po co…… gdyby producent był uczciwy to by nie zalepiał informacji o 500 gramach, tylko dodał powyżej naklejkę ze ma 400 +100 a tak robi sztuczną promocję. Redakcję prosze o dopisanie jaka byla cena pierników ;)))

  6. A mnie się wydaje, że te 500g jest na innym produkcie – chyba parówki czy coś takiego. Pierniki raczej to nie są.

  7. Moze te 400+100 sa 20% tansze od tych pakowanych po 500? Jesli tak, to wiadomosc jest naciagana. Bardziej mnie wnerwia reklama APAP-u gdzie moge zaoszczedzic okolo 40% gdy fizycznie place duzo wiecej za duze opakowanie.

  8. Gdyby to była promocja, to do 500 gramów powinni dodać 100 gram tak jak napisali. Znam te pierniki i rzeczywiście kosztują tyle samo co te bez promocji. Producent po prostu nie pomyślał nad tym co robi zaklejając wagę która i tak jest w paczce. Wyszło śmiesznie tyle napiszę ;-)

  9. LUDZISKA! PRZECIEŻ TO TAK JAKBYM NA MĄKĘ NALEPIŁ NA 1 KG ŻE 100 GRAM GRATIS A CENY NIE ZMIENIŁ! PRZECIEŻ MĄKA NADAL WAZY 1 KG, WIĘC GDZIE TEN GRATIS??? TAK ROBI WIELU PRODUCENTÓW. SPRAWDŹCIE CO KUPUJECIE. TEN NEWS POKAZUJE WŁAŚNIE BEZSENS PROMOCJI, DOLEPILI COŚ I WPROWADZJĄ TYM W BŁĄD.

  10. widze ze wielka afera sie zrobiła, tyle obużonych czytelników, hoho… kupujecie chociaz te pierniki? jak tak to nie kupujcie i po problemie skoro was to aż tak boli :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Słownik