Operatorzy komórkowi zadbają o środowisko?

info/operatorzy-ekologia.jpgCzterech polskich operatorów komórkowych – Era, Orange, Play i Plus wpadło na pomysł, aby zorganizować wspólną akcję proekologiczną. Będzie ona polegać na uświadamianiu klientów, że zużytych komórek nie należy wyrzucać oraz dodatkowo będą organizowali tzw. punkty zbiórek.

W praktyce oznacza to, że stary telefon będzie można oddać w specjalnie oznaczonych punktach sprzedaży. Punkt przyjmie taki sprzęt bezpłatnie. Co ciekawe sprzęt trafi docelowo do recyklingu.

info/operatorzy-ekologia-duze.jpg

Powołano o życia też specjalną witrynę pod adresem:
OddajTelefon.pl

Można tam znaleźć dodatkowe informacje o akcji. Warto pamiętać, że wyrzucanie sprzętu to wykroczenie – i można zostać za to ukaranym grzywną. Z drugiej strony, elektroniczne śmieci to niekorzystny wpływ na nasze środowisko i zdrowie. Teraz można więc, oddać telefon i nie trzeba jak to się działo do tej pory, kupować nowego (aby sprzedawca przyjął poprzedni zgodnie z przepisami ustawy).

Źródło:
OddajTelefon.pl

Komentarze

  1. adam mówi:

    hehe
    ekologia
    po prostu trzeba sobie jakos radzic w czasach kryzysu. Telefony beda sprzedawane dalej lub rozbierane i sprzedawane na czesci Czego sie nie bedzie dalo sprzedac wyladuje … i tu uwaga … na smietniku Czysty biznes

  2. el mówi:

    Anteny rosnace nad naszymi głowami ,emitujące fale szkodliwe dla naszych mizernych organizmów nie są przedmiotem zadnej akcji ze strony operatorów sieci komórkowych…widocznie my,ludzie,nie należymy do srodowiska…mydlenie oczu i wciskanie opinii o ich humanitaryźmie …