Bliziutko.pl – poznaj sąsiadów przez Internet

info/bliziutko.jpgWłaściciele tak opisują ten serwis: „Nieważne, gdzie mieszkasz, pracujesz i chodzisz do szkoły… Nawiąż kontakt z ludźmi, którzy mieszkają lub pracują obok Ciebie, mają podobne pasje”. I jak się okazuje szukanie sąsiadów przez Internet zdobywa coraz większą popularność. W serwisie zarejestrowało się już prawie 100.000 osób. Niestety za serwisem ciągnie się sprawa plagiatu…

info/bliziutko-duze.jpg

Serwis ruszył tak naprawdę na początku 2008 roku, a obecnie jest promowany przez nowego właściciela GG Network (firma posiada także m.in. Gadu Gadu) jako nowy produkt, który ruszył na początku lutego 2009. Problem tylko w tym, że serwis spotkał się z zarzutami plagiatu – bowiem internauci szybko zauważyli, że jest to poniekąd kopia witryny mirtesen.ru. Również niektóre media podały, że serwis zdobył 100 tysięcy użytkowników w dwa tygodnie.. a to nie prawda… bo bazę użytkowników budowano prawie rok.

Oczywiście okazało się, że idea serwisu jest bardzo trafna – bo pozwala odnaleźć tych, których zwykle na co dzień mijamy np. na klatce, czy w budynku, w którym znajduje się nasze biuro. Nawiązywanie znajomości przez Internet, może być więc metodą na nawiązanie ich później w tzw. realu ;)

Co ciekawe, serwis udowodnił, że Internauci raczej nie boją podawać się swojej lokalizacji – bo to główna idea serwisu, aby wskazać, gdzie mieszkamy i pracujemy. Na specjalnej mapie odnajdujemy innych zarejestrowanych i możemy nawiązać znajomość.

Sąsiedzkie znajomości to także, możliwość prowadzenia grup tematycznych, czy blogów – a więc i pewna forma zawiązywania lokalnych komitetów np. do walki z absurdami w spółdzielni mieszkaniowej ;)

Adres serwisu:
www.Bliziutko.pl

Źródło: wł / GG Network

Komentarze

  1. krystyna mówi:

    z tego co widzę to portal przeznaczony dla młodych.Wszystkie portale przeważnie młodzi okupują

  2. Von Schtaufenberg mówi:

    ale o co tu wogóle chodzi? Kupa jakiś reklam i innych bazgrołów.No gdzie ci sąsiedzi?