Połącz bezprzewodowo dwa komputery…

info/wipeer.jpgJak szybko połączyć dwa komputery poprzez sieci bezprzewodową, bez wykorzystania takich urządzeń jak punkt dostępu czy router? Okazuje się, że zadanie może nam ułatwić program o nazwie Wipeer. Wystarczy zainstalować go na każdym z komputerów, które mają się połączyć i po uruchomieniu będziemy mogli czatować, grać, przesyłać pliki.

Oczywiście można posiadać w takiej sieci więcej niż dwa komputery – o ile wszystkie obsługują Wi-Fi i mają zainstalowanego Wipeera. Program ten pozwala na łatwe wymienianie się plikami, więc często przydaje się, gdy mamy np. dwa laptopy i chcemy przegrać z jednego na drugi jakiś duży plik.

info/wipeer-duze.jpg

Program jest bezpłatny i dostępny obecnie tylko dla systemów Windows.

Źródło:
http://www.wipeer.com

Komentarze

  1. Mive mówi:

    yyy nie widze potrzeby używania takiego programu, bo i nie widze problemu połacznia kilku komputerów z wifi w sieć… no ale jak kto woli

  2. krzy mówi:

    polecam Team Viever. Zamiast niekiedy uciążliwego konfigurowania zdalnego pulpitu, można bardzo łatwo połączyć ze sobą dwa komputery podłączone do internetu (w różnych relacjach: jeden jako nadrzędny, drugi podrzędny-bierny; odwrotnie itp)