Przeciwko gwałtom…

info/rapex.jpgNie da się ukryć, że jest to problem społeczny i dość ciężko o nim mówić otwarcie. Jednak i na ten problem naukowcy starają się znaleźć metodę. Jedna z najnowszych i obiecujących to wkładka antygwałtowa RAPEX. Jej przesłanie jest jedno – niech sprawca popamięta swój czyn na zawsze.

Jak działa? Wkładka ma postać prezerwatywy – którą kobieta niejako instaluje w sobie. Wkładka wypełniona jest w środku systemem mikrokolców – które w momencie fizycznego gwałtu wbiją się w członka napastnika. Dostanie on w prezencie wkładkę na własność… tym bardziej, że jej zdjęcie – choć wygląda na niepozorną – wymaga udziału lekarza. Sprawca ma poczuć ból swojego działania – takie motto przyświeca producentowi tego nowego rozwiązania. Konieczność udziału chirurga – pozwoli też wykryć sprawcę… bo sam się zgłosi.

Strona producenta AntyGwałtu.
http://www.rapestop.net

info/rapex-duze.jpg

Komentarze

 1. sceptyczny mówi:

  Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy zostanie zgwałcony, gwałt jest nieprzewidywalny, dziewczyny idąc kogoś „wyrwać” na imprezie nie założą tego urządzenia, a właśnie wwtedy dochodzi często do napadów.

 2. PaulinQa mówi:

  yyy troche głupi pomysł bo czy to dla kobiety będzie wygodne?? czy naukowcy przewidzieli skutki uboczne?? i najważniejsze jak kobieta ma to nosić?? bo chyba nie namówi gwałciciela żeby założył sobie prezerwatywę !!!

 3. Mive mówi:

  Paulino widze że chyba nie zorzumiałas przesłania tego urzadzenia i miejsca jego umieszczenia :P

 4. kalina mówi:

  Posiadałam takie urządzonko i wcale nie jest niewygodne a tylko może tak wygląda. Jest elastyczne i nie czuje się go w środku, więc nie robi dyskomfortu w czasie poruszania się. Za każdym razem po wyjęciu, myje się wkładkę antygwałtowł ciepłą wodą z mydłem i pozostawia do osuszenia. W kładkę powinno się wyminiać co rok. Gdy wkładka była mi zbędna, trzymając ją w ręku, włożyłam do niej marchewkę. Mówię wam efekt piorunujący a marchewki nie dało się z tego wyciągnąć. Po prostu sprawdziłam, czy rzeczywiście działa. No i działa.