Przed nami pewna rewolucja… będziemy nieco inaczej konsumować newsy – na zegarkach :)

A to oznacza, że artykuły będą jeszcze krótsze niż dziś, bo część wydawców już zapowiada dopasowanie się do rosnącego rynku tzw. wearables. Czytanie treści na wyświetlaczu zegarka, to w zasadzie oglądanie tzw. zajawek. Czytelnik ma być tylko informowany o tym co ważne np. w Feedly z tego co wybrał jako obserwowane kanały RSS. Małe zdjęcie, kilka słów z treści danego artykułu i gotowe. Do tego mamy możliwość użycia przycisków do otwarcia artykułu na smartfonie, zachowania na później, czy też oznaczenia jako przeczytane i dodania do listy tagów.

Jeszcze dobrych parę lat temu nie wierzono w skracanie treści poprzez użytkowników Twittera. To oni potrafią w 140 znakach zmieścić nie jedną historyjkę. Teraz rewolucja smart zegarków spowoduje, że „streszczać” zaczną się sami wydawcy. Wielu będzie zmuszonych zaoferować zarówno krótkie opisy artykułów jak i ich dłuższe wersje, aby zadowolić jak najszersze grono czytelników.

Arthur Bodolec z czytnika RSS-ów Feedly, zaprezentował swoją wersję pewnego skracacza artykułów i przeglądarki jedocześnie w artykule pt. „An exploration with Apple Watch„. Przekonuje jak niewiele trzeba, aby zapobiec chorobie FOMO – czyli strachem, że coś nam umknie ze świata online. Mają najnowszy zegarek Apple, będzie można przeglądać do 8 krótkich artykułów (z prenumerowanych serwisów) w formie – tytułu, zajawki, źródła i obrazka i w prosty sposób zarządzać nimi.

Podobną aplikację przygotowuje, ale tylko do swoich treści własnych – redakcja New York Times, gdzie specjalna ekipa redaktorów ma przygotowywać streszczenia artykułów niczym do pasków w telewizjach informacyjnych.

Tak właśnie zmienia się informacja – jest szybsza, bardziej skondensowana i łatwiej dostępna, można w zasadzie napisać… na wyciągnięcie ręki ;) z zegarkiem rzecz jasna…

(Ź) Medium / New York Time

Komentarze