Jakiego kupić pendrajwa? Obecnie najlepiej takiego z OTG, czyli pasującego do PC i smartfona/tabletu jednocześnie

Urządzeń w naszych domach przybywa, nie ma co się dziwić, elektronika użytkowa ma coraz bardziej przyjazne ceny. Jedną z podstawowych cech większości urządzeń mobilnych jest pamięć ;) Ta wbudowana ma swoje ograniczenia, więc czasem przeniesienie danych z wykorzystaniem sieci W-Fi, to nie takie szybkie zadanie. Z pomocą przyjdą pendrajwy wyposażone w dwa złącza jednocześnie: USB (2.0 lub 3.0) oraz microUSB 2.0. Pasują do komputera i do np. smartfona, jeżeli wspiera standard OTG (On-The-Go).

foto/pendrive-otg-goodram-twin.jpg

Takie nowe pendrajwy USB OTG pokazujemy na dwóch markach Transcend (pendrive JetFlash® 880) oraz GOODRAM (pendrive Twin) – obie oferują sprzęt w standardzie USB 3.0. Pomysł podobny, wykonanie również ;) Dodatkowo TRANSCEND oferuje w Google Play aplikację Elite, pozwalającą zarządzać plikami na platformie Android, gdyby wbudowany domyślnie menadżer plików, jednak nam nie odpowiadał.

Ceny? W przypadku JetFlash 880 to:

– 52 zł za wersję 16 GB,
– 81 zł za 32 GB
– 155 zł za 64GB

GOODRAM jest nieco tańszy np. za wersję 64GB zapłacimy ok. 120 PLN.

A tak to działa w praktyce ;)

Uwaga! Te pendrive są bardzo małe ;) Z jednej strony to zaleta, z drugiej wada… bowiem łatwiej zgubić. Na szczęście oba wyposażone są w uchwyty do zamocowania np. smyczki do kluczy.

(Ź) GOODRAM / TRANSCEND

Komentarze

  1. Krzysztof mówi:

    Tak fajnie to będzie jak pojawią się pendrive z USB 3.1 type-C. Nokia N1 już to ma, płyty główne MSI i ASRock i za chwile większość smartfonów, tabletów i laptopów będzie wyposażona w powyższy USB TYPE-C.

    Pozdrawiam
    Kris_de_bard