SubClub – czyli zakupy subskrypcyjne – co to takiego?

W Polsce ta forma sprzedaży nie jest jeszcze popularna, ale poza granicami tak! Tam ludzie chętnie zapisują się do klubów, w których otrzymują co miesiąc w ramach umówionej ceny, specjalną przesyłkę. Jej zawartość to rzeczy z wybranej kategorii np. wkłady do maszynek do golenia, słodycze, książki itp. Ten pomysł na biznes rusza właśnie u nas i może się sprawdzić, niczym model firmy Legimi znanej z abonamentów na ebooki. W takie co miesięczne płatności na książki, zaczął się nawet bawić Amazon. Czy teraz abonament na pudełka z fizycznymi przedmiotami sprawdzi się równie dobrze?

Aby zacząć przygodę należy zarejestrować się na SubClub.pl i wybrać klub tematyczny, do którego chcemy należeć. Ma to oczywiście swoją cenę (od kilkunastu złotych do ponad 100 PLN) – przy czym im dłużej jesteśmy w klubie tym taniej, dostaniemy też inne przywileje. Co jest do wyboru? Żywność, alkohole, zabawki, książki, ebooki, herbaty, słodycze, kosmetyki… a nawet pokarm i rzeczy dla zwierząt. Co miesiąc pod wskazany przez nas adres zapuka kurier z przesyłką. Zakupy możemy komentować, zbierać za nie punkty i takie tam standardowe zabawy na platformach zakupowych.

Fajnym pomysłem jest Voucher, który daje się w prezencie – wybrana przez nas osoba zapisuje się więc za naszym pośrednictwem i odbiera paczki z klubu ;)

SubClub chce gromadzić docelowo na swoich stronach, różne kluby rozproszone po sieci, które jako samodzielne byty, nie miały by szans na taką dużą promocję i dostępność klientów. Czy warto się zapisać? No cóż, jeżeli nie chce nam się biegać po sklepach, albo mamy ochotę na próbowanie rzeczy nietypowych np. słodyczy z całego świata, to czemu nie ;)

(Ź) SubClub

Komentarze

  1. pho mówi:

    ciekawe pomysły. ja póki co korzystam ze spotify i easyshaveclub …zastanawiam sie jeszcze nad subskypcja skarpetek :D