AdBuster kontra farby Dekoral – czyli jak jutuber zmalował sobie kryzys…

Firmy coraz odważniej bronią się przed nieautoryzowanymi testami swoich produktów. Gdy więc bloger robi test… firma potrafi odpowiedzieć mu również w kanale internetowym, że z recenzją się nie zgadza. Kłopoty wizerunkowe sprowadził na siebie AdBuster, który pojawiał się u nas czasem w przeglądach popularnych filmików z jutuba. Konfrontuje on reklamy z rzeczywistością – a tym razem zabrał się za farby do ścian. Choć testował Śnieżkę to do porównania wstawił także inne marki, w tym Dekoral. Właściciel marki Dekoral postanowił grzecznie w mediach społecznościowych odpowiedzieć co myśli o tym „testowaniu” – nie mamy więc tu zamieszania niczym z sokołowskim tatarem. A kto w całym sporze ma rację? Wydaje się, że ta jak zwykle leży po środku… Reklamy naciągają rzeczywistość, a testerzy bez specjalnych laboratoriów i wiedzy również sporo upraszczają. Wiemy przynajmniej, że sama Śnieżka test przeszła :)

To filmik, który przyciągnął uwagę prawie 800 tys. widzów (w momencie publikacji tego artykułu). I to z wnioskami z tego materiału, Dekoral się nie zgadza.

Poniżej odpowiedź marki Dekoral, opublikowana na ich fejsowym profilu:

Drogi AdBusterze,

Na wstępie chcieliśmy powiedzieć, że bardzo Cię lubimy, cenimy, szanujemy i dziękujemy że wywołałeś nas do tablicy. Schlebia nam to, że wziąłeś nasz produkt do testów – to znaczy, że jesteśmy w Twoich oczach jednym z trzech najlepszych producentów farb na polskim rynku! Dzięki!

Jednak musimy kilka rzeczy wyprostować, ponieważ w swoim video lekko się zagalopowałeś (inaczej mówiąc pojechałeś). Wierzymy, że nie zrobiłeś tego celowo, tylko wyniknęło to z Twojej niewystarczającej znajomości naszego produktu i produktów konkurencji, prawda? Niezależnie od Twojej odpowiedzi musimy Ci uświadomić kilka rzeczy:

+ Po pierwsze: do testów wziąłeś matową Hypoalergiczną Szorowalną Farbę Lateksową Dekoral Fashion oraz Satynową Śnieżkę. To tak jakbyś chciał porównać… sportowy wóz do jeepa. Albo jabłka do gruszek. Albo Słowackiego i Mickiewicza. No ciężko jest, prawda?

Podstawowa różnica to stopień połysku farby. Śnieżka Satynowa, jak sama nazwa wskazuje, jest farbą o wykończeniu satynowym, czyli delikatnie błyszczącym. Hypoalergiczna Szorowalna Farba Lateksowa Dekoral Fashion to farba… matowa. Z każdej farby matowej zabrudzenia będą trudniejsze do usunięcia, niż w przypadku farby satynowej. Sam widzisz, że już w tym elemencie Twój test stawia nasz produkt na gorszej pozycji. Czyli, ciągnąc temat samochodów, np. gdybyś upraszczając powiedział, że sportowe ferrari jest gorsze od jeepa, bo na wyboistej i zabłoconej drodze sobie nie poradzi.

Na marginesie dodamy tylko, że każdy kij ma dwa końce – farba matowa ma wielu zwolenników, ponieważ niweluje niedoskonałości i nierówności podłoża. W przypadku farby satynowej jest to praktycznie niewykonalne, więc póki nie chcesz wylewać litrów ketchupu na swoje ściany, a lubisz mieć gładkie powierzchnie bez smug, polecamy jednak farbę matową. Poza tym spróbuj pomalować farbą satynową sufit, a dowiesz się o czym mówimy

Jeśli jednak jesteś miłośnikiem satyny (przyznaj się :)) to mamy również rozwiązanie na uzyskanie tego typu wykończenia i pełnej odporności na szorowanie. To nasz Akrylowy Lakier Transparentny. Dzięki swoim właściwościom ochronnym może być on stosowany wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać łatwe do utrzymania w czystości, w pełni odporne na szorowanie powierzchnie. Lakier wydobywa także głębię i nasycenie koloru nadając mu właśnie satynowe wykończenie.

+ Po drugie: grunt to obiektywizm. A Ty użyłeś do naszej farby gruntu… konkurenta. Dlaczego…? To tak jakbyś próbował włożyć części pasujące do jednego samochodu do dwóch innych i dziwił się, że nie jadą.

+ Po trzecie, doceniamy talenty malarskie Twoich profesjonalnych testerów, jednak wielki, gruby monolit niczym z „Odysei Kosmicznej” Kubricka, w porównaniu do delikatnych konturów kotka jest tylko prawie taki sam. A prawie, jak wiemy już od kilku lat, robi różnicę, szczególnie podczas szorowania

Żeby było jasne, nadal Cię szanujemy i lubimy. Chcieliśmy Ci tylko pokazać, że są pewne czynniki, które zadecydowały o wynikach Twojego testu i wpłynęły na jego obiektywizm. Nie oczekujemy przeprosin, nie będziemy Cię ciągać po sądach Ewentualnie chcemy… zaciągnąć Cię do Wrocławia, do naszej siedziby, gdzie spotkasz się z naszymi ekspertami. Oni wszystko Ci szczegółowo wyjaśnią i przy okazji doradzą jak odmalować ścianę, której użyłeś do testów, tak byś cieszył się nią przez długie lata

Tymczasem życzymy Ci powodzenia przy kolejnych filmikach!
Pozdrawiamy,
Zespół Dekoral Fashion – eksperci od kolorów

foto/adbuster-kontra-dekoral-1.jpg

(Ź) AdBuster fb / Dekoral fb

Komentarze

  1. kasia mówi:

    Dekoral, nie ma racji! Boi się przyznać, że ich farba to duże g…o, piszą , że jest szorowalna a tymczasem nawet nie jest zmywalna. Ta odpowiedz to żenada- gratuluje dekoralowi wyboru agencji PR- nie chciałabym z taka współpracować- myślę, ze zrobili sobie duża antyreklamę i pokazali jaki poziom reprezentują- miernota