92 233 720 368 547 800 dolarów – przez pomyłkę dostał klient od Paypala

foto/paypal-pomylka.jpgWiadomością dnia mogły by być wprowadzone właśnie ebooki do oferty Google Play, ale wybieram coś innego ;) To pewna pomyłka, która pokazuje, że kilka kliknięć nie tam gdzie trzeba może doprowadzić do sytuacji, że firma pożegna się ze swoim całym wirtualnym majątkiem. Pieniądze zapisane jako bity, to jednak „krucha” rzecz. Paypal pomylił się i przelał jednemu ze swoich użytkowników 92 233 720 368 547 800 dolarów.

foto/paypal-pomylka-1.jpg

Szczęśliwcem, aletylko na chwilę – okazał się Amerykanin Chrisa Reynoldsa. Ma 56 lat i mieszka w Nowym Jorku, któregoś dnia zalogował się na swoje konto i zobaczył niezwykłą liczbę posiadanych środków. Gdy firma PayPal zorientowała się w pomyłce, szybko zabrała kwotę we właściwe miejsce ;) oraz upominała się o autoryzację karty płatniczej swojego obdarowanego klienta… chcąc go ponownie zweryfikować.

PayPal obecnie milczy i sprawy nie chce komentować, a w amerykańskich internetach trwa ożywiona dyskusja, nad tym jak elektroniczne pieniądze to tylko cyferki na ekranie i ich bezpieczeństwo jest stale zagrożone.

(Ź) mirror/paypal

Komentarze