Jak zrobić z laptopa router 3G Wi-Fi? To proste!

foto/router3g-z-laptopa.jpgJedną z cieszących się powodzeniem porad na pablik.pl jest ta, jak szybko zrobić router Wi-Fi ze swojego laptopa. Czyli dzielimy jedno połączenie kablowe na wiele urządzeń i to za darmo. Teraz do kompletu dojdzie porada, jak szybko przy pomocy bezpłatnego oprogramowania zrobić Router 3G z laptopa – czyli z wykorzystaniem naszego połączenia mobilnego, które podzielimy również na kilka sprzętów (np. konsolę, telewizor, inny laptop).

foto/router3g-z-laptopa-1.jpg

Z pomocą przyjdzie nam oprogramowanie Virtual Router Plus – należy je pobrać i uruchomić – bowiem nie wymaga instalowania.
virtualrouterplus.codeplex.com

W ustawieniach startowych wpisujemy tylko:

– nazwę sieci (SSID) – będzie widoczna jako wyszukana w innych urządzeniach
– hasło do sieci (połączenie jest szyfrowane w WPA2)
– wybieramy łącze, które zamierzamy podzielić na inne sprzęty (czyli nasze połączenie mobilne)

Wciskamy START i gotowe. Nasz komputer zamieni się w router 3G Wi-Fi.

Teraz już nie musimy pytać jak techniczne zrobić z komputera router, bo to naprawdę proste – choć zdarzają się konfiguracje sprzętowe, które nie są obsługiwane przez wspomnianą aplikację (objawia się to komunikatem Can’t start virtual router…).

(Ź) vrp

Komentarze

  1. 2321 mówi:

    A mi pprzy włączaniu tego programiku wykakuje błąd: Nie można znaleźć określonego pliku. (Wyjątek od HRESULT: 0x80070002). Ktoś wie, co z tym zrobić?

  2. Oskar mówi:

    Działa zarombiście dzięki ale taka rada jak ktoś to robi jeśli mu jej nie wychwytuje niech zresetuje wi-fi w urządzeniu :)

  3. Andrzej mówi:

    A mnie wyskakuje komunikat: „Grupa lub zasób nie jest w odpowiednim stanie, aby można było wykonać żądaną operację”. Nie wiem co jest grane, ale nie działa. Może ktoś jest w stanie mi pomóc w tym?