mBank udostępnia widget wyświetlający stan konta na smartfonie

foto/mbank-stan-konta-na-smartfonie.jpgChyba nadchodzi nowa moda, przynajmniej taką węszą banki ;) Dotyczy to ciągłego monitorowania stanu konta poprzez widget (ikonkę) na pulpicie smartfona – to trochę jak sprawdzanie aktualnej pogody. Taką zabawę udostępnił klientom mBank. Jego aplikacja mobilna nie wymaga już odpalania każdorazowo aplikacji oraz logowania, by sprawdzić stan pieniędzy. Sumę zobaczymy obok np. kalendarza ;)

Z tego co podał bank – jest to najczęściej używana funkcja, choć tu się nie ma co dziwić… w końcu po uruchomieniu aplikacji od tego się zaczyna ;) Można obecnie dodać na pulpit małą ikonkę, która w wybranych okresach czasu połączy się z mBankiem i zaktualizuje stan konta. Na przykładowym ekranie, ktoś zebrał ponad 30 koła… szkoda, że nie przerzucił tego na rachunek oszczędnościowy, bo ten podstawowy ma oprocentowanie na ZERO procent ;) Z drugiej strony widać, że w banku dobrze tam zarabiają.

foto/mbank-stan-konta-na-smartfonie-1.jpg

Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS – jak informuje mBank ma już 250 tys. pobrań. Klienci powoli przestawiają się na rozwiązanie w formie aplikacji, zamiast odwiedzania stron banku – do szybkiego podglądania konta to rzeczywiście wygodne narzędzie.

Banki obecnie wyczuły „nową potrzebę klienta” i teraz oferują wyświetlanie stanu konta także na samych kartach płatniczych. Tu jako przykład tego nowatorskiego wymienię GetinBank i ofertę Mastercard Display. Dodatkowo posłuży ona jako token do generowania kodów potwierdzających operacje na koncie. Stan naszego rachunku jest aktualizowany przy dokonywaniu transakcji, tak więc na bieżąco zorientujemy się co tam w naszych wydatkach…

foto/getinbank-stan-konta-na-karcie-1.jpg

Początkowo można się uśmiechnąć, ale jakby nie patrzeć znajomość stanu konta w dowolnej chwili jest bardzo ważna – nie wygłupimy się, kiedy będziemy chcieli zapłacić za drogi zakupy – nie mając kasy. Z drugiej strony, szybciej dowiemy się czy pensja wpłynęła lub mamy za co zaszaleć dzisiejszego wieczoru.

Pozostaje nam tylko czekać, kiedy wymiana elektronicznych pieniądzem będzie jeszcze łatwiej np. po zetknięciu dwóch kart można będzie przekazać środki z jednej na drugą bez wypełniana przelewu. Coś jak oddawanie niewielkiego długu w monetach prosto z portfela ;)

(Ź) mBank / GetinBank

Komentarze