Biedronka przegrała z administratorem forum Nasza-Biedronka.pl

foto/nasza-biedronka-forum-proces.jpgW czerwcu opisywałem, jak to firma Jeronimo Martins Polska poszła do Sądu Polubownego NASK z właścicielem forum nasza-biedronka.pl – chciała przejąć domenę. Nie ma co tu ukrywać, w celu… skasowania informacji jakie zawiera ta strona. Wymieniają się tam bowiem opiniami i szczegółami z działania firmy, zarówno pracownicy byli jak i obecni, a także i klienci. Dodajmy, że sporo tam treści „nieprzychylnych” marce.

Jeronimo Martins Polska przegrała proces o domeny internetowe! Sąd Polubowny uznał, że liczne patenty i prawa właściciela sieci Biedronka muszą ustąpić wolności słowa! We wrześniu 2012 roku przez Sąd Polubowny został wydany następujący wyrok:

„orzeka, że Pozwany Bartosz…. w wyniku rejestracji domen internetowych naszabiedronka.pl oraz nasza-biedronka.pl nie naruszył praw podmiotowych Powoda Optimum Mark sp. z o.o.”

foto/nasza-biedronka-forum-proces-1.jpg

Przy okazji pozwany ujawnił na forum, że:

Dziś mamy 13.11.2012 – dlaczego tak późno o tym informuję? Dlatego, że prawnik reprezentujący Optimum Mark oraz Jeronimo Martins Polska usilnie próbował zawrzeć ze mną ugodę, która opiewała się na sporą sumę z czterema zerami.

No cóż, jak widać korporacyjne macki nie sięgają wszędzie ;) „Internetu nie kupią”, jak mawiają klasycy. Ciekawe czy sprawa będzie miała swoje dalsze losy – bo jak widać, to na razie tylko Sąd Polubowny NASK. Czy też firma zrezygnuje jednak z cenzurowania sieci? Piarowo z pewnością marka Biedronka nie zyskuje, bo szum robi się większy wokół sprawy.

(Ź) mail / nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?p=30648#30648

Komentarze