Portfel zabezpieczający karty zbliżeniowe przed zdalnym odczytem

info/portfel-rfid.jpgSą osoby, które boją się nowych technologii dotyczących zbliżeniowego wykonywania płatności kartowych. W tym celu stworzono produkt w postaci ochronnego portfela RFID. Jest on uszyty ze skóry i dodatkowo ma wszywki z materiału, który po zamknięciu portfela tworzy klatkę, z której nie wydostaną się dane o kartach w razie zdalnego odczytu. Ma to zabezpieczać nas przed nieautoryzowanymi transakcjami.

Chociaż, jeszcze o kradzieżach pieniędzy poprzez zdalny odczyt kart typu paypass czy paywave nie słychać, to jak już pokazywali hakerzy można z nich sczytać zdalnie trochę danych osobowych.

W polskim prawie bankowym, za nieautoryzowaną transakcję na karcie zbliżeniowej, bez podpisu klienta np. poprzez PIN – odpowiada bank. Karty takie mają zwykle limit transakcji bez pinu do 50 zł (max. 3 transakcje dziennie, czyli 150 zł). W razie kradzieży to bank odpowie za wykorzystane środki… i będzie je musiał zwrócić klientowi.

info/portfel-rfid-duze.jpg

Dodatkowo portfel Wurking RFID Blocking Wallet, blokuje dostęp do innych kart zbliżeniowych – czy jest to karta do biura, parkingowa lub zniżkowa itp. Portfel ma więc jedną wadę… osoby, które zwykle trzymają kartę dostępu np. do biura i przykładają do czytnika cały portfel, będą musiały zmienić ten nawyk. Karty dostępu bowiem nie da się już tak zeskanować.

Cena tego portfelika to 75 dolarów… sporo, ale czy na bezpieczeństwie pieniędzy warto oszczędzać? ;p

Źródło: www.wurkinstiffs.com/c-31-rfid-wallets.aspx

Komentarze