Wizytówkę wymienisz stukając telefonem i robiąc fotkę danej osobie!

info/evernote-hello.jpgCzy nasze zachowania w zakresie zawierania znajomości uda się w najbliższym czasie zmienić? Wierzą w to przynajmniej twórcy Evernote Hello oraz Add Friend Facebook – dwóch aplikacji, które służą wymianie kontaktów w bardzo nietypowy sposób. Jeden jest już znany, bo oferują go obecne smartfonowe książki telefoniczne, drugi to oczekująca nowość. Warto zobaczyć ;)

Evernote Hello, to w zasadzie nic odkrywczego, bo taką samą funkcję oferuje w każda książka telefoniczna w nowym smartfonie. Pomysł polega na tym, że po wpisaniu kontaktu należy zrobić wpisanej osobie zdjęcie. Wtedy mamy komplet danych i możemy przypomnieć sobie z kim mieliśmy do czynienia.

info/evernote-hello-duze.jpg

Na takie gromadzenie kontaktów, chce nas namówić zespół tworzący słynne narzędzie do notowania wszystkiego: Evernote. Zasady jednak trochę odwrócono, bo teraz:

1. uruchamiamy aplikację Evernote Hello
2. klikamy dodaj kontakt
3. przekazujemy telefon wpisywanej osobie… a ona sama się wpisze ;)
4. na koniec robi sobie zdjęcie z pomocą przedniej kamerki smartfona

Gotowe!

Pobierz Evernote Hello na swój telefon.Bardziej nowatorski sposób zawierania znajomości oferuje aplikacja ADD Friend Facebook. Można ją zainstalować na telefonach wyposażonych w specjalny chip zwany NFC (Near Field Communication), który zapewnia nam to, że tył telefonu staje się anteną bliskiego zasięgu. Z jej pomocą można wpisywać znajomych na fejsa ;) Jak?

1. uruchamiamy aplikację ADD Friend Facebook
2. stukamy się tyłami telefonów z drugą osobą
3. dane zostają wymienione i potwierdzamy operację
4. nowa osoba, automatycznie zostanie dopisana do naszych przyjaciół na fejsie

info/addfriend-facebook-duze.jpg

Co ciekawe działa to także, gdy nie mamy połączenia z facebookiem w formie online. Przyjaciel zostanie dodany chwilę po tym, jak włączymy się gdzieś do sieci np. wi-fi.

Aplikację ADD Friend Facebook można pobrać z Android Market bezpłatnie.Patrząc jednak po tym, jak wykorzystujemy nowe serwisy i ich funkcje w zakresie poznawania osób w sieci – można przypuszczać, że nasze zachowania uda się powoli zmienić. Nikogo nie będzie za parę lat śmieszyć czy irytować, że dodanie kontaktu do telefonu będzie się wiązało z „dziwną czynnością stukania”, czy też pozowania, aby świetnie wyjść na fotce przypiętej do naszego nazwiska w książce telefonicznej.

Źródło:
www.evernote.com/hello/
market.android.com/details?id=com.addfriend.nfc

Komentarze

  1. ailbib mówi:

    Definicja słowa „przyjaciel”..? Naprawdę przyjaciół masz tak wielu jak pokazujesz na portalach społecznościowych..? Wiesz, ja mam jedną przyjaciółkę i mimo tego, że obecnie jest na drugim końcu świata, to jedyna osoba na której w 100% mogę polegać przez 24h. Reszta to znajomi. I nie potrzebuję do tego fejsa.