Plan doMowy w TP – nowe plany taryfowe

info/tp.jpgOd 1 września tego roku dostępne są nowe plany taryfowe w Telekomunikacji Polskiej. Wprowadzone zostały trzy oferty: Plan doMowy 60, Plan doMowy 300 oraz Plan doMowy 1200. Plan doMowy 60 to koszt 50 zł na miesiąc, za które otrzymujemy 60 minut przez całą dobę lub 120 wieczorami(od 18) i w weekendy. Po wykorzystaniu abonamentu cena połączenia na stacjonarne to 0,17 zł.

Plan doMowy 300 to koszt 70 zł na miesiąc, za które otrzymujemy 300 minut przez całą dobę lub 600 minut poza szczytem. Po wykorzystaniu abonamentu cena połączenia na telefony stacjonarne to 0,12 zł.

Ostatnim z nowych jest Plan doMowy 1200, który kosztuje 90 zł miesięcznie. W zamian otrzymamy 1200 minut do wykorzystania przez 24h lub bez limitu minut poza szczytem. W razie przekroczenia abonamentu stawka na stacjonarne to 0,07 zł.

info/domowy-duzy.jpg

Wprowadzenie nowych planów taryfowych wiąże się z kilkoma istotnymi zmianami, najważniejszą z nich jest atrakcyjniejsza cena. Poza tym zgodnie z oczekiwaniami klientów TP zrezygnowała z opłat za inicjację połączenia, wprowadziła naliczanie sekundowe po pierwszej minucie. I także ujednoliciła opłaty za wykonywanie połączeń lokalnych oraz międzystrefowych.

Źródło:
TP

Komentarze

 1. Rafi mówi:

  Do tej pory miałem mieszane uczucia co do tp, ale widzę, że jak chcą to mogą :). Dobrze, że w końcu jest jedna stawka na połączenia lokalne i zamiejscowe. Sporo dzwonię po całej Polsce, teraz będę mniej płacił za telefon.

 2. rak mówi:

  Dlaczego nie ma REGULAMINU do tych planów doMowych. Rodzą się pytania i wątpliwości np. czy otrzymujemy te 60 min. do wykorzystania przez 24 godz. ale w limicie miesięcznym czy dziennym. Jeżeli miesięcznym to przy tak wysokim abonamencie podziękuję tpsa.

 3. Jan mówi:

  I powiedzcie uczciwie,że niewykorzystane minuty nie przechodzą na miesiąc następny tak jak było w planie darmowe 60 min.

 4. Piotr mówi:

  Fakt nie ma opłaty inicjacyjnej ale tylko w ramach darmowych minut, po ich przekroczeniu jest opłata inicjacyjna i minuty przepadają jeżeli nie zostaną wykorzystane.

 5. Piotr mówi:

  I nie ma na komórkowy do Playa uwzględnionego bo minuta kosztuje 1,04 gr, czyli prawie 2 razy drożej niż do innych sieci. Nikt też nie mówi że abonenci są wprowadzani w błąd bo myślą że mają 60 minut w ciągu dnia i 120 minut od 18 do 8. czyli 180 minut a tak naprawdę jest tylko jedna możliwa opcja z dwóch. Jeżeli ktoś logicznie myśli to z Planu doMowego nie skorzysta bo się nie opłaca

 6. Mania mówi:

  regulamin? Co to za regulamin? podają tylko taryfe platnosci,chyba najpierw poinien byc regulamin a potem sprzedaz pakietów.jak zwykle do góry nogami.

 7. Wojtek mówi:

  Rzeczywiście nie widać nigdzie regulaminu, to jest SKANDAL! Pachnie krętactwami na killometr. Tak, jak choćby te 60 LUB 120 minut darmowych w doMowym 60. Oferta sugeruje, że to jest 60+120!

 8. Jerzy mówi:

  Czy w abonamencie 60 za 50 zł mam do dyspozycji 60 minut darmowych na 24 godziny, czy na miesiąc?
  jeśli pisze 60 24h to myślę, że na dobę. Jek to rozumieć – lub 120 min. poza szczytem. Kiedy ten szczyt przypada. W promocji dostałem na trzy miesiące 15 zł tańszy abonament, wynika z tego że 45 zł jest na rok, czyli zamiast 600zł na rok płacę 555. Czyli sredni abonament = 46,25 zł .
  Do tej pory miałem TP 60 (60min/m-c) i płaciłem abonament 50 zł czyli różnica 3,75 zł. Niech mi ktoś kompetentny odpowie, czy te 60 minut -24h to rzeczywiście na dobę czy na m-c. Jeśli nie na dobę to dla kogo te zachwyty o łaskawej obniżce cen i korzyści dla klienta…
  Pozdrawiam serdecznie Jerzy

 9. kazimiera mówi:

  Na pewno na miesiąc, już to wiem po kilku rachunkach. Podpisałam umowę na rok, a czytam, że są telefony stacjonarne w połączeniu z komórkami i dużo taniej się rozmawia .Czy ktoś to ma?

 10. jaga mówi:

  ja dałam się nabrac i podpisałam umowę plan tp taniej po otrzymaniu rachunków stwierdziłam ze telokumikacja mine oszukala poniwaz w aneksie do umowy nie ma nic o tym ze nie wykorzystane minuty nie przechodza na nstepny miesiac ostrzegam nie podpisujcie takich umow to czyste kretactwo

 11. wanda mówi:

  podobnie jak większość dałam się wrobić w plan domowy60 za 50 zł przy aneksie do umowy informowano mnie że opłata 50zł brutto a na rachunku dopisują 22% vat nie dawajcie się wrobić

 12. Adam mówi:

  Jak nie chce się wam czytać regulaminów i cenników, to się potem dziwicie.

 13. Marek mówi:

  Przed chwilą zadzwonił operator TPSA z Poznania i poprosił o cztery ostatnie cyfry z rachunku, bo mu jest to potrzebne do zmiany zasad naliczania, bo UNIA zaleciła i od 1 kwietnia coś zmieniają w naliczaniu plan tp 60. O co chodzi ? Nie mogę znaleść w internecie.

 14. Lidia mówi:

  Jak do mnie zadzwonił operator z planem domowy 60 z rabatem pytałam czy tracę niewykorzystane minuty powiedzieli mi, że nie, a teraz dostaję rachunki , z których wynika ,że nie doliczają niewykorzystanych minut, zostałam oszukana!!!

 15. Andrzej mówi:

  To fakt naciągają ludzi,nawet nie mówią ze chodzi o zmianę taryfy !!!Ja usłyszałem taki fakt że jako wieloletniemu klientowi chcą obniżyć abonament !

 16. Józefa mówi:

  Jestem starszą osobą i zaproponowano mi zmianę planu taryfowego na doMowy 1200, gdzie po pół roku okazało się że płacę większe rachunki niż przed zmianą umowy.Dlaczego doradca, który był u mnie (podpisał się nieczytelnie) nie zaproponował mi tańszego planu bo po analizie z córką lepszy byłby dla mnie plan doMowy 300. Jest to ze strony konsultanta bardzo nie wporządku, wydaje mi się że są to ludzie bardzo niekompetentni i żerują na osobach starszych. Jestem zła za załatwienie tak sprawy przez przedstawicela Tp. Dałam sę naciągnąć i teraz płacę większe rachunki

 17. krzysztof mówi:

  ja mam problem z tp poniewaz przyszedl do mnie rachunek za internet za ktory normalnie placilem 75 zl razem z konserwacja linii a teraz nie mam w rachunku konserwacji tylko plan domowy 60 za ktory mam do zaplacenia 50 zl za co to oni mi wlaczyli jak nic nie podpisywalem?

 18. Zofia mówi:

  pod pozorną uprzejmością przedstawiciele handlowi naciągają ludzi na niekorzystne i kosztowne w szczególności dla emerytów umowy,są niedoinformowani ,albo celowo nie informują o pewnych swoich kruczkach prawnych,być może mają od każdego pozyskanego abonenta jakąś ekstra prowizję,padłam ofiarą takich manipulacji.Z Netii wróciłam do TP.znęcona promocyjną ofertą Pakiet HD Neostrada Telefon Telewizja,abonament za usługę miesięczny miał wynosić 104,91,powracając do swojego numeru podpisałam umowę podsuniętą,a to okazało się dodatkową opłatą plan domowy 60 i do tego żadnego cennika ani informacji.Z pakietu promocyjnego wiedziałam,że nieograniczona jestem żadnym limitem czasowym rozmów krajowych,a rachunek pierwszy był w porządku a następny na kilkaset złotych,czuję się oszukana i przerażona ,umowę mam podpisaną na dwa lata.Nie dajcie się oszukać.

 19. Klient TP mówi:

  Człowieku czyta się regulamin w momencie zawarcia umowy. Wszelkie wysyłanie klientowi listu z powiadomieniem że a mamy takie 60coś przedtem płaciłeś 20 zl teraz placisz 50 jak nie zareagujesz to ci go aktywujemy. Przecież to pragraf. Tak nie można zmienić naliczania opłat bez kontaktu i zgody klienta.