Brytyjski broker cieszy się z kryzysu? Tak! On na tym zarobi!

info/broker-czekajacy-na-kryzys.jpgMamy kryzys, z którego cieszy się pewien brytyjski broker Alessio Rastani i zapowiada kolejny. Udzielając wywiadu dla stacji BBC, po prostu swoją szczerością zaskoczył nawet wytrawnych dziennikarzy. Za to w Internecie zaczęto go pokazywać jako jedną z osób, które przyczyniły się do obecnego kryzysu. Brokerom zależy na załamaniu rynków, bo oni po prostu na tym zarabiają. Szczera wypowiedź tego pana poniżej ;)Alessio Rastani:

– Jestem brokerem i kiedy widzę okazję do zarobienia kasy, to ją wykorzystuję. Nas brokerów nie interesuje łatanie gospodarki i całej tej sytuacji ekonomicznej. Nasza praca to na tym po prostu zarobić. Szczerze marzę o tej chwili. Muszę się przyznać, że co wieczór idę spać i śni mi się kolejna recesja. Kiedy wali się rynek, euro, wielkie firmy, to jeżeli masz odpowiedni plan możesz na tym zarobić wielkie pieniądze.

– Rządy nie rządzą światem, ale robi to Goldman Sachs.

– Finanse są jak rak. Przede wszystkim ludzie powinni chronić swój dobytek, to co mają. Przewiduję, że w ciągu roku znikną oszczędności milionów ludzi. A to dopiero początek.

I tak to jest w tych finansach z punktu widzenia ludzi zarządzających dużymi kwotami ;) Przy okazji do galerii internetowych gwiazd dopisał się i ten pan – chociaż mało śmiesznie…

Źródło: BBC/yt

Komentarze