W 2011 roku SMS-y będą tańsze!

info/uke.jpgZa sprawę drogich SMS-ów, czyli krótkich wiadomości tekstowych zabrał się Urząd Komunikacji Elektronicznej i ustalił dla operatorów (wszystkich działających w kraju), że maksymalny koszt SMS-a w hurcie to tylko 5 groszy! I obecne stawki, które operatorzy stosują tj. 15 groszy nie są właściwe. Decyzje wydano do wykonania natychmiastowo… ale, dopiero w ciągu kilku następnych miesięcy wszystko zostanie określone finalnie.

Dla klientów sieci, w praktyce może to oznaczać, że ceny SMS-ów mocno spadną… i ich wysyłanie poza sieć powinno oscylować w granicach 10 groszy. Przy okazji, podano oficjalnie, że 1 SMS nie kosztuje operatora więcej niż 1 grosz ;) … czyli można sobie z łatwością policzyć, jak na nas zarabiają te sieci ;)

Źródło: UKE Biuletyn

Komentarze

  1. sVr mówi:

    Ehhh… Ile to już lat słychać że za drogie i za drogie… a wysłanie SMSa nie kosztuje oratora nic, ponieważ jest wysyłany kanałem serwisowym sieci GSM który tak czy siak musi zostać utrzymywany… Nie ma potrzeby tzw „wstrzelania” się w lukę częstotliwościową… Ale cóż… Tylko w Polsce za to tak kroją…

  2. miver mówi:

    Ja tam od dawna wysyłam smsy za darmo, bo wszystkich znajomych mam w sieci, a do sieci mam za free. Nie będę podawał nazwy, żeby nie było że reklamę robię, ale nie wyobrażam sobie jak można w ogóle płacić za smsy ;)