Provident od środka – kulisy działalności firmy

info/provident.jpgSzczęście jakie daje pożyczka u Providenta – raczej tylko w reklamie telewizyjnej. Dziś opisujemy jak działa instytucja pożyczkowa Provident – na podstawie wywiadu udzielonego przez byłą przedstawicielkę tej firmy (dla Gazety Wyborczej), która współpracowała z tą instytucją 5 lat. Poznać można schemat działania firmy oraz zwrócić uwagę na procent odsetek rzędu 70%.

Ile zarabia pierwsze ogniwo kontaktowe z klientem – czyli przedstawiciele?

Po trzech latach, gdy wychodziłam sobie 80-85 klientów, miałam po potrąceniu podatku i składek ZUS na rękę między 500 a 600 zł. Ale dojazdy to był mój koszt, zdarzało się więc, że chodziłam na piechotę. Komórkę musiałam mieć własną, sama za nią płaciłam, nie wolno mi jej było jednak wyłączyć, bo mógł zadzwonić klient albo ktoś z kierownictwa.

A łatwej pracy to oni nie mają. Wiecznie narażeni na ryzyko – nieobliczalnych klientów, gdy pojawiają się w ich domach. Ludzi, którzy nie spłacają rat – a przedstawiciele żyją z procentów od zebranych rat. I oczywiście praca na pełen etat ale oficjalnie tylko umowa-zlecenie. Brak urlopu, czy możliwości pójścia na zwolnienie.

Na co ludzie biorą pożyczki o tak wielkim procencie? W jednej z reklam telewizyjnych można obejrzeć stolarza, któremu zabrakło pieniędzy na materiał. Dzięki Providentowi kupi deski i nie straci zamówienia – czyli Provident jest również dla biznesu?

Ludzie biorą pożyczki w Providencie, by załatać domowy budżet, opłacić zaległy czynsz, bo spółdzielnia grozi sądem, wykupić leki, wyprawić święta albo komunię. To są podstawowe potrzeby. Nikt przytomny, kto prowadzi biznes i umie liczyć, nie zapożycza się w Providencie.

Jak pożyczkodawca obszedł wprowadzoną w Polsce ustawę antylichwiarską, która teoretycznie powinna uniemożliwiać tak wysokie oprocentowanie kredytu?

Po wejściu ustawy przekonstruowali umowę, zlikwidowali ogólną sumę zadłużenia, porozbijali ją na czynniki składowe. I tak przy tysiącu złotych pożyczki ubezpieczenie klienta wynosi 120 zł, opłata przygotowawcza 56 zł, koszta obsługi pożyczki w domu 468 zł 58 gr, no i procenty – tylko 123 zł 42 gr. Trudno połapać się, z czego jaka kwota wynika. Najwięcej ściągają za krwawicę przedstawiciela, który przecież nic ich nie kosztuje, jest na procencie. Teoretycznie obsługa domowa jest dobrowolna, ale w praktyce Provident skutecznie zniechęca do pożyczek, które klient spłacałby przelewem. Trzeba wtedy przejść przez biurokratyczny tor przeszkód, mieć konto w banku, a na pieniądze trzeba czekać. Nie uwierzy pani, ale oni po wejściu ustawy antylichwiarskiej jeszcze podnieśli oprocentowanie. Bo teraz jak klient pożyczy tysiąc złotych, musi spłacić 1768.

info/provident-duzy.jpg

Cóż ocenę czy warto wziąć pożyczkę w Providencie lub rozpocząć tam swoją karierę zawodową pozostawiamy Czytelnikom.

Źródło:
http://kobieta.gazeta.pl

Komentarze

 1. gosc54 mówi:

  jak wyglada opcja przelew? czy warto z niej skorzysztac.? czy wszystko odbywa sie dyskretnie? i czy mozna taka pozyczke splacic szybciej prosze o odp.

 2. pati mówi:

  witam mam wzieta pozyczke place ja ale nie regularnie ,przyjechała do mnie pani kierownik providenta i pod domem zaczeła krzyczec i gadac ze jestem nie powazna osoba i nie uczciwa krzyczała ja ja prosiłam do domu a ona ze niech ludzie wiedza jak place … co moge z tym zrobic ??? ja jak brałam pozyczke to dawali mi ja w domu a nie na ulicy czy moge cos zrobic w tej sytuacji czy kierowniczka ma prawo pod domem krzyczec o mioch pozyczkach ??? POMOCY !!!

 3. Maria mówi:

  Witaj Pati ja też byłam przedstawicielką i zrezygnowalam po tym jak Pan z kontroli zaczął wypytywać obcych ludzi na temat moich klientów. Gdy szłam na zbiórki a klienci mówili mi że osoba z kontroli wypytuje się sąsiadów kiedy może zastać daną osobę przedstawiając się przy tym nazwą firmy. Czułam się źle kiedy klient zastanawiał się dlaczego akurat jego kontrolują .Poza tym napisz skargę na Panią kierownik bo istnieje ochrona danych i ona nie ma prawa nikomu mówić że masz pożyczkę.

 4. MONIKA mówi:

  ja wzięlam kiedyś pozyczkę ale odstapiłam od umowy po kilku miesiącach zadzewoniłam i chciałam wziąść drugi raz tym razem wiedząc że nie odstąpię od umowy ale jedna mądra pani powidziła ze nie są kartą kredytową a naprawdę potrzebowałam pieniędzy ale cóż może kiedyś ta pani bedzie w potrzebie i usłyszy to samo co mi powiedziała

 5. Nyndi mówi:

  Pożyczyłem 2 lata temu 10 tys w Providencie jak przyszedł facio po ratę to dostał takiego kopa że się zesrał w gacie. Od tej pory rottweiler czuwa i żaden łachmyta z Providenta nie śmie wtargnąć na moją posiadłość. Nic złodziejom nie zapłaciłem i nic nie zapłacę

 6. gfsd mówi:

  ale ja place regularnie czasami kilka dni sie opoznie wiecej obiecuje ze nie wezme takiej duzej sumy hahaha

 7. andwzw mówi:

  a ja kiedyś tez miałem u nich kredyt i całego nie spłąciłem zostalo z czego to pamiętam 500zł a jak dziś poszedłęm do banku po malutki kredycik i mnie zaskoczyło ze jestem wpisany na liste dłużników w KRD czy jakoś tak i mi podziękowali w banku jak ureguluje dług i mnie z tej listy usuną to bank mi ten kredyt udzieli czyli jak zadzownie bo provi dogadam sie i mnie z listy usuną to musze czekać do 14 dni jeszcze jak pech to pech i to czeka człowieka jak o provi juz dawno zapomniał

 8. Uciu mówi:

  Ja też się z nimi pałuję. Mam do spłacenia jeszcze 4200zł w tym 400 zł zaległych rat. Wysłali mi już dwa listy z groźbą, że jak nie spłacę to wypowiedzą umowę. Był też u mnie w domu z wizytą sam kierownik i potwierdził te groźby ; chociaż po przeczytaniu Waszych postów stwierdzam, że byłbym strasznie głupi gdybym spłacił im wszystko w terminie. Za taką lichwę mogą trochę dłużej poczekać. Pozdrawiam wszystkich zadłużonych w tym dziadostwie – nie róbcie już więcej tego błędu!!!

 9. 131313 mówi:

  ja jestem przedstawicielka i jakoś nie mam kłopotów. zawsze jestem uśmiecnięta, nie krzyczę na klientów bo dobrze płacą raty i chwalę sobie tą pracę. właśnie może zamiast sie doszukiwac win w przedstawicielac i kierownikac zaczniecie płacić zaległości? na lepsze by wyszło bo wziąć jest łatwo ale należy mieć świadomość że trzeba spłacać raty. ja nikogo nie krytykuje bo każdy może wyrazić swoje zdanie ale my też jesteśmy ludźmi i to nie jest nasze widzimisię że chodzimy do was zbierać pieniądze. jeśli nie chcecie płacić nie bierzcie pożyczek i nie będzie kłopotów straszenia i użerania tak dla was jak dla nas przedstawicieli.

 10. Antonio mówi:

  UOKiK wygrał z Providentem. Umowy były niezgodne z prawem

  Wyrok SOKiK dotyczy pozwu złożonego przeciw spółce Provident Polska przez UOKiK w sierpniu 2009 r. Sąd podzielił stanowisko Urzędu uznając, że niedozwolone jest niezwracanie części składki ubezpieczeniowej i kosztów obsługi pożyczki w przypadku jej wcześniejszej spłaty.
  Spółka proponowała konsumentom ubezpieczenie kredytu przed ryzykiem związanym z brakiem jego spłaty oraz możliwość udzielenia i obsługę pożyczki w domu. Konsument, który decydował się na spłatę pożyczki przed terminem, zobowiązany był do wpłacenia kwoty obejmującej koszty obsługi pożyczki w domu i składki ubezpieczeniowej za cały okres trwania umowy. W opinii UOKiK, opłaty powinny być pobierane proporcjonalnie do rzeczywistego czasu trwania umowy, czyli dnia, w którym wcześniej spłacone zostanie zobowiązanie. Dlatego Urząd skierował pozew do sądu.
  Jak podał UOKiK, sąd stwierdził, że przedsiębiorca powinien stosować przepisy Kodeksu Cywilnego, zgodnie, z którymi w przypadku wcześniejszej spłaty konsumentom należy się zwrot niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej.
  Ponadto sąd ustalił, że wysokość opłat za spłatę pożyczki w domu zależy od ilości przewidywanych wizyt przedstawiciela spółki u konsumenta. Dlatego pobieranie w całości tej opłaty mimo wcześniejszej spłaty oznaczałoby, że klient płaciłby za usługę, której przedsiębiorca mu nie świadczył.
  Wyrok nie jest prawomocny. Firmie przysługuje apelacja. Po uprawomocnieniu się wyroku zakwestionowane postanowienie zostanie wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych, a jego stosowanie będzie zabronione.

  UOKiK wygrał z Providentem. Umowy były niezgodne z prawem – Gospodarka, finanse, budżet w Dziennik.pl – Dziennik.pl

  Niech oddadzą teraz wszystkim pożyczkobiorcom te różnicę.

 11. Aneta mówi:

  co niektórych to słuchac nie mogę ! styd mi za Was – proste prosisz o pożyczkę to ja spłacasz a jak czytam ze wysmiewacie sie z biednych pracowników tej firmy albo lekzewazycie kredyt to czego się spodziewacie ,Ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!

 12. eMPe mówi:

  To najpierw KLIENT 9potencjalny) lub obecny dzwoni do PRovidenta, ze chce wziąć pozyczkę. Nikt na siłe nikomu nie wciska pieniędzy. A umowa? Umowy trzeba dotrzymywac.

 13. daw mówi:

  ja wziąłem 1300 z providenta i była to moja 1 pożyczka jestem zadowolony z przedstawiciela miła pani zawsze umiechnięta spłacam ratę raz w mieśiącu czasami spóznie się pare dni ale to wszystko.. nie mam z nimi żadnych problemów wziąłem pozyczkę i wiem że stać mnie na to żeby ją spłacić .jedynie nie jestem zadowolony z wysokich kosztów za obsługę w domu .

 14. iw mówi:

  Mam pytanie, wziełam kredyt chyba 7 lat temu 1000zł część kwoty spłaciła, ale później przestałam, wyprowadziłam się z wynajmowanego mieszkania w ktorym udzielali mi pozyczki, oczywiście mieli mój adres zameldowania. ani razu nigdy nikt do mnie nie zadzwonił i nie dostałam zadnego upomnienia. nie pamietam juz nawet ile jestem dokladnie winna. co mam zrobic w tej sytuacji? chciałabym miec czyste sumienie gryzie mnie to bardzo,ale boje sie do nich zadzwonic.

 15. madi mówi:

  byłam pracownikiem providenta.wiem jak dziala mechanizm frmy.niestety po tej pracy mam niesmak.pamietam dzien kiedy wraz z moim DM(kierownik) udzielalam pozyczke.wlasciwie to on jej udzielal ,bo ja jeszcze nie mialam uprawnien do samodzielnego podpisywania umow.wiedzial dobrze ze pod tym adresem sa juz dwie windykacje.ale zalezalo mu na wykonaniu planu miesiecznego wiec te 2 pozyczki byly mu potrzebne.tylko pozniej zaczelo sie”ale”.zaczelo sie nie splacanie rat,unikanie wizyt.i pretensje oczywiscie do mnie -dlaczego kient nie splaca.i caly czas baczne obserwowanie.po kilka razy w tygod kontrola .czy zgadzaja sie pieniadze,jakie umowy posiadam.kontrola po klientach.wypytwanie sasiadow o klientow.ladnie to wszystko wyglada w reklaie.ale niestety trzeba byc wewnatrz tej firmy zeby zobaczyc jak to dziala.jak wygladaja szkolenia z podejscia do klienta.jak mowic do niego.caly mechanizm dzialania zeby tylko sprzedac.zarobki tez nie byly wspaniale.mialam czasem tylko 150 zl w miesiacu(-podatek)ale pracowac trzeba bylo od 7 rano do 21.bo taki czas mieslismy wyznaczony do obslugi.praca oczywiscie na umowe-zlecenie.w ciagu mesiaca stracilam na wadze 21 kg.do tego zaburzenia snu.a powod zwolnienia-poniewaz postawilam sie okoniem kierownikowi i powiedzialam ze gdyby mi placono 5 tys to moge latac i wieszac plakaty.

 16. darek mówi:

  jestem pracownikiem od siedmiu lat, nie mam problemu z rachunkami z płynnoscią finansowa itd. połowa tych wpisów pochodzi od osob które maja małe pojęćie o firmie i pracy lub osób które nie spłaciły pozyczki i szukaja winnych wkoło siebie. nikt nie pisze ze musi brac u nas bo nie spłacił kredytu w banku i kazdy bank ma ich teraz w dupie itp. kady winny tylko nie ja, wina rzadu, uni itd, piszac umowy przez siedem lat tylko dosłownie kilka osób czytało umowę, bez komentarza! nikt nie pisze o firmach ktore biora jeszcze wiecej kosztów. krotko mowiac to złodzieje to ci ktorzy biora i nie spłacaja i krzyz im na droge. firma jedna z uczciwszych pod wzgledem przejrzystosci umowy, nie jeden bank ma gorzse warunki( odsetki za nieterminowa spłate np, CitiBank). ludzie usprawiedliwiaja sie na takich forach i pisza głupoty, 90% odsetek-prawda i nikt tego nie ukrywa. ludzie pracuja na czarno a potem sie dziwia ze bank nioe pozycza im pieniedzy. a jakos nikt nie pisze o „chłopcach” ktorzy pozyczaja na miesiac na 100%,a jak nie spłaciusz to łamia nogi. więc bierzesz to oddaj i pisz głupot. żadnych ukrytych kosztów i dodatkowych opłat, czysto czarno na białym. czytaj umowe, i myśl. jak ktos ma noż na gardle to sie łapie wszystkiego, a potem szuka usprawiedliwienia. badzmy dorosli i odpowiedzialni. a tym ktorzy nie spłacją to krzyz na drogę. i jezszcze jedno- jest provident to jest tysiace ludzi niezadowolonych, nie bedzie go to bedzie 10razy tyle niepocieszonych,

 17. madi mówi:

  to co pisze darek to brednie.mam pojecie dobrze jak dziala ta firma.przedstawicielowi patrzy sie caly czas na rece natomiast jakie machlojki robia kierownicy to glowa mala.ale wiadomo im wolno wszystko tylko ze potem w razie czego kogo mozna ukarac -przedstawiciela.pamietam jaki strach mialo kierownictwo w Kwidzynie gdy mieli szczegolowa kontrole.i slowa kierownika-to pan,pani pisala te umowe.dlaczego mialam kryc ich tylki???wiem o wielu przypadkach lamania regulaminu przez kierownictwo.ale to zawsze przedstwaiciela starano sie udupic.to przedstawiciel odwala brudna robote za psie pieniadze.a mowienie ze biora do tej pracy kogo popadnie to bzdura.mam srednie wyksztalcenie i czysta kartoteke.niestety to tez jest sprawdzane.niekaralnosc.

 18. zarobki mówi:

  Ciekawi mnie ile zarabia kierownik w PROVIDENCIE? Czy ktoś może mi odpowiedzieć?

 19. JS mówi:

  Zarobki kierownika ściśle powiązane są z wynikami jakie robi jego sekcja. Jest kilka parametrów takie jak: zbiórka, sprzedaż, nowe umowy. Przy realizacji targetów lekko wyciagniesz 4000

 20. madi mówi:

  zarobek kierownika wynosi 5.000 plus wszelkie dodatki.oczywiscie sluzbowy samochod z ktorego moze korzystac nawet gdy nie jest w pracy,telefon,przedstawiciele za swoje pieniadze musza kupowac doladowania do swoich sluzbowych,i oczwywiscie paliwo na swoj koszt.czyli suma sumarum to co zarabia przedstawiciel idzie i tak na wydatki zwiazane z firma.

 21. ania mówi:

  wraz z mężem pracowaliśmy w tej firmie. mąż 5 lat ja półtora roku. wywalili nas z pracy bo klientka o mało rozwiniętej psychice po 4 miesiącach od udzielenia jej przez męża pożyczki zadzwoniła do kierownika i powiedziała że mój maż po podpisaniu umowy nie dał jej kasy. o dziwo przez te 4 miesiące dokonywała regularnych wpłat . potem po ok miesiąca kierownik był na kontroli i było wszystko dobrze. potwierdziła fakt wzięci sobie na siebie. po całym donosie zawieszono nas w celu dokonania kontroli rejestrów. po 2 tygodniach wywalili nas z pracy. a mnie za to że pieniądze spółki są w moich rękach są zagrożone. tylko w moim rejestrze nie znaleziono żadnych naruszeń. cały dług ok. 6000 zł zrzucono na mojego męża a jej umorzono co najśmieszniejsze dali jej jeszcze nową pożyczkę. kwota ta wisi jako deficyt u męża. gdy zaczęli wydzwaniać do męża o spłatę długu mąż wyparł się i powiedział ze nie da ani grosza na nieswoje kredyty. wtedy przyszło pismo ze sprawa trafia na policję ale od tego pisma minęło dość dużo czasu a wieści z policji nie ma. baba grozi mężowi smsami że pozbędzie go głównego dochodu. a dziś przysłała ze zrobi mu wspaniałą renome w miejscowości w której mieszkamy. to nie firma która daje prace przedstawicielom. to jest firma która pozwala klientom robić sobie z przestawicieli co chcą i jak chcą. przestawiciel jest tylko po to by brał na siebie baty za wszystkich.

 22. Margo mówi:

  Kochani gdy jest taka sytuacja ze wywalaja was z pracy za cos czego nie zrobiliscie idzcie na policje albo zgloscie to do sadu.Oni nagminnie lamia prawo cywilne.Deficyt jaki powstal nie splacac ani zlotowki bo to jest rownoznaczne z przyznaniem sie do winy podczas ewentualnej rozprawy sadowej.Zanim oni zglosza do prokuratury zlamanie prawa wy najpierw zgloscie to na policje,a odszkodowania beda placic tak wysokie za cene milczenia ze kupicie nowe mieszkanie za nie.

 23. Asia mówi:

  Byłam przedstawicielką. Miałam na swoje pożyczki, kiedy rozwiązałam umowę. Wpłacałam raty systematycznie i raz przerwałam. Od razu posżłam do windykacji i teraz mam niby zasądzone 1/3 więcej niż miałam. Nie wiem co mam robić, bo na razie nie mam pieniędzy, żeby spłacać. Nie można się tam z nikim dogadać. Aż serce mnie boli jak pomyślę, że kiedyś reprezentowałam tak badziewną firmę.

 24. Beata mówi:

  Witam!!Czytam co wszyscy tutaj piszą i włos na głowie się jeży.Ludzie bierzecie najpierw pieniądze czytając umowę zgadzacie się na nią,a [potem macie problemy.Jak wcześniej ktos tutaj napisał bierze się łatwo,ale potem problem z spłacaniem.Ja również jestem klientem ich klientem.Pożyczę wziełam w opcji przelew na konto i wcale nie jest,aż tak dużo do spłaty.Regularnie przelewam tygodniowe raty i nie mam problemów z telefonami przedstawicieli itp.Tak naprwdę jestem chyba dobrym klientem ponieważ zaproponowano mi kolejną pożyczkę,a zostało mi 3 raty do spłącenia.Pozdrawiam.

 25. madzia mówi:

  Witam, ta firma to tragedia!!!! Wywalili mnie z pracy, bo wpłaciłam ze swojego konta ratę klientki(mojej koleżanki). Kierownik kontroli stwierdził że wzięła ona pożyczke dla mnie chociaż nie potwierdził tego w żaden sposób, pewnie premię mu za to odpalili. pozdrawiam Panie K

 26. Anonim mówi:

  madzia mnie za brak reklamy (czytaj plakaty i ulotki).przedstawiciele odwalaja cala robote a profity zbiera kierownictwo.a kierownika kontroli wewnetrznej miala praktycznie co drugi dzien na dwa tygodnie przed zwolnieniem.szukali czegos do czego mozna bedzie sie przyczepic.na szczescie w papierach wszystko bylo ok.pieniadze tez sie zawsze zgadzaly.wiec przyczepiono sie do reklamy.to firma pucuj dziada.

 27. ja mówi:

  Brak kultury pracowników firmy !!!!! Przychodzą kiedy chcą i o której chcą bez żadnej informacji !!1

 28. Paweł mówi:

  90% zadowolonych klientów – jak wynika z sondażu. To w takim razie ci, którzy nie płacą w ogóle, a jest ich jakieś 45 %, też są zadowoleni.Nie pracuję tam już kilka lat, ale myślę, że niewiele się zmieniło. Kierownik najniższego szczebla czyli DM zarabiał około 3tys (nowozatrudniony)+ premie – nawet drugie lub trzecie pobory, AM – ok. 4,5tys. premie jak wyżej, ROM – 6tys. premie j.w., DOM – 8tys.Kwoty oczywiście netto („na rękę”). Do tego samochów z kartą paliwową oraz telefon komórkowy. Pracując na stanowisku AM – kierownik średniego szczebla miałem rok kiedy moje dochody osiągnęły pułap 90tys rocznie

 29. ania mówi:

  przeczytalam te komentarze i uwazam ze ta firma nie powinna istniec.oni sa jak pijawki,bezwzgledni i za wszelka cene musza sciagnac dlug.a propo przedstawicieli!udzielaja pozyczek osobom bez dochodow.wpisuja fikcyjne zarobki i wiem to bo w takiej sytuacji byl moj syn.potrzebowal pieniadzy a sasiadka jest przedstawicielem provident wiec wpisala ze pracuje i jakas kwote zarobkow i juz otrzymal pozyczke w wysokosci 1000zl.prosze to takie proste!a potem zdziwienie ze nie placa jak faktycznie nie maja dochodow.potem grozby i windykacje itp.kto tu teraz jest winny i kto teraz powinien splacac!

 30. ania mówi:

  a jeszcze jedno!ci ktorzy tak chwala firme provident to chyba sie nie slysza.to co robi ta firma to tak naprawde kwalifikuje sie do prokuratury.stosuja takie praktyki jakby sie czuli bezkarni.nie szanuja ludzi albo inaczej szanuja tych ktorzy placa a ci ktorza nie splacaja to ich zgnoic i zniszczyc.prokuratur powinien sie przyjrzec tym kierownikom i przedstawicielom komu tak naprawde udzielaja pozyczek.gwalca prawa czlowieka w kazdym tego slowa znaczeniu.zlikwidowac to dziadostwo i juz.

 31. Ja mówi:

  Prowadzę działalność gospodarczą, moja firma generuje duże koszty, ale dochód mam taki że mogę żyć i spać spokojnie, ale, co za tym idzie, nie mogę liczyć na zaden kredyt, bo koszta pokrywają się tak, że jeszcze nic nie dopłacałem podatku. Prowadzę dzialalnosc handlowa, im wiecej posiadam środków obrotowych, tym wiecej towaru nabywam, tym więcej jestem w stanie wygenerowac przychodu. Zastanowiłem się nad pożyczką u Providenta. 5tyś z opcją przelew. Przyjechała do mnie przedstawicielka. U mnie w domu dowiedziałem się, że mogę wziąść na poczatek, jako „świeży klient” 1000zł. Po 13 tygodniach, moge wziąść pełną kwotę, pod warunkiem że nie bede zalegać z ratami, wezmę OBSŁUGĘ DOMOWĄ, i nie spłacę przed tym okresem pełnej kwoty – zaden problem dla mnie. Więc zabrałem te 1000zł, które nie stanowi zadnego sensownego wkładu w firmę – na taka kwote opiewają same faktury za paliwo. Minął 13 tydzień – Pani która odwiedza mnie co tydzień (bardzo sympatyczna) powiedziała, że system wygenerował dla mnie propozycję zgodnie z umową – kolejny 1000zł (czyli 1800zł z czymś do spłacenia w 55 ratach z OBSŁUGĄ DOMOWĄ). Czy mi sie wydaje, czy to usilne pompowanie długu ? Zadzwoniłem do kierownictwa i przyblizylem temat. NA dziendobry od razu mi znów powiedziano – ” MOZE PAN DOSTAC U NAS DO 5tys w TEJ SYTUACJI” – w tej chwili oferujemy 1000zł natychmiast, czy chce Pan skorzystać ? ” :D Znowu tlumacze, jak sprawa wyglada, po czym kierownik pyta, czy chce złożyc skargę na przedstawicielkę :D
  I tak, od 13 tygodnia mojej współpracy z PP, codziennie jestem zasypywany sms’ami z providenta o okrągłym 1000zł który mogę otrzymać juz teraz do ręki ! Toż to fantastycznie :D Kredyt spłacam oczywiście bez żadnych poślizgów, rata po 42zł/tydz przy czym płacę zawsze równe 50zł. Spłacam ich zatem w całości, i dziękuję za współpracę :)

 32. neterror mówi:

  TO JEST MAFIA NA 1 RAZ NIE DADZĄ CI WIĘCEJ NIŻ 1000 ZŁ POTEM 2000 A JAK PŁACISZ REGULARNIE TO MOŻESZ NAWET POŻYCZYĆ 10.000 LUB WIĘCEJ JA PO 1 DAŁEM SOBIE Z TYMI KRETYNAMI SPOKÓJ 100% SPŁACASZ WIĘCEJ NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ A WCISKAJĄ DODATKOWO JAKIEŚ UBEZPIECZENIE TO JAWNA LICHWA NIE POLECAM

 33. Nie ja mówi:

  Jak to mozliwe,ze przedstawiciel podpisał ze mną umowę skoro ja nigdy nie byłam w providencie,żadnej pożyczki od nich nie brałam,nawet jeśli ktoś miał moje dane z dowodu osobistego,to bez mojej obecności udzielono komuś pozyczke na moje nazwisko? Będę ich zaskarzac o niekompetencję i zarządem odszkodowania,nie popuszcze!!!! Niekompetentny pracownicy za to zapłacą, a ja nagłośnienie sprawę w prasie i telewizji,jestem zdeterminowana,nie mam nic do stracenia,oni tak,uslyszycie o mnie niedługo….

 34. gosia mówi:

  ja miałam kilka pozyczek w providencie,z opoznieniami ale spłacałam,ale do ostatniej to przychodziła taka tłusta swinia żeprzestałam spłacać przez nią.żadała abym była w domu kiedy jej pasuje,ja dojeżdżałam do pracy 50km 6 dni w tygodniu na 3 zmiany a ta wariatka jak mnie zobaczyła na ulicy to wydzierała się publicznie za mną że mam nie spłacony dług w prowidencie.Sprawa jeszcze ciepła mam świadków i nie wiem czy nie pójdę do prokuratury i przestałam przez krowe płacić raty,teraz mam przez nią kłopoty,ale będę też sądzić o odszkodowanie za publiczne szykany.Przedstawiciel ma być do mojej dyspozycji a nie ja do niego.Poza tym ta przedstawicielka podobno nabrała sobie kredytów na klientów a potem przychodziły do ludzi pisma.Sprawa dotyczy Gniezna a przedstawicielka to J.B

 35. wiecha mówi:

  provident powinien dbac o swija godnosc szanowac pracownikow czyli zbieraczy bo oni pracuja n dla kierownikow i innych pytaja klientow w sposob podstepny a ci potwirdza wszystko.przez sady sie osmieszaja,ludzie wiedza jedno-lichva i to cala prawda.

 36. irma mówi:

  a ja się przeprowadziłam, prosiłam po raz kolejny o zmianę adresu, wydzwaniałam, ba, mam maile, lktóre wysyłałam. ze 2 miesiace temu przyszła przedstawicielka i zmieniła adres, pytając, czy oni mnie czy ja się zgłaszałam. jak jej maile pokazałam, że ja proszę o kontakt – zamurowalo ją i nie powiedziała nic. od roku nie spłacam, bo nie mam komu a na prośby o nr konta żeby wplacac – usłyszałam, że na konto nie wolno, tylko przedstawicielowi. mimo przypominania nie przyszła do mnie od tej wizyty ani razu. kontaktu z nimi zero. czekaja żeby mi przywalić większe odsetki? ja chyba ich pozwe. bo to ja szukam kontaktyu a oni olewają.

 37. Tola mówi:

  Nie ma możliwości zawieszenia, lecz możesz wpłacać część raty (najlepiej 67%) do poprawy sytuacji materialnej, lecz regularnie co tydzień.