Wyszukiwarki grobów już w internecie

info/wyszukiwarki-grobow.jpgWładze miast starają się ułatwić nam obchodzenie Wszystkich Świętych – czyli 1 listopada. Są objazdy, dodatkowe parkingi. Nowością, która pomoże w dotarciu na groby są też internetowe wyszukiwarki pomników i miejsc pochówków. W wielu przypadkach, dane są bardzo dokładne – co pozwala odnaleźć grób danej osoby na cmentarzu i zobaczyć zdjęcie. Poniżej przykłady z Warszawy i Pruszcza Gdańskiego.

info/wyszukiwarki-grobow-duze.jpg

W Warszawie archiwizacji informacji o grobach, dokonano ostatnio na Cmentarzu Południowym, szykuje się też baza Cmentarza Północnego. Szukanie informacji odbywa się po dacie śmierci lub nazwisku zmarłego.

Wyszukiwarki grobów uruchamiają też mniejsze miejscowości. Urząd Miasta Pruszcz Gdański uruchomił internetową wyszukiwarkę grobów dostępną pod adresem www.pruszcz-gdanski.pl. Jak podały władze miasta, archiwizacja danych i stworzenie serwisu kosztowało ponad 40 tysięcy zł, ale pozwala utrzymać porządek w danych i ułatwić dotarcie na groby osobom, które przyjadą z daleka. Internetowa wyszukiwarka potrafi też pokazać zdjęcie nagrobka oraz jego lokalizację na mapie cmentarza.

Groby są też spisywane w innych miastach, warto odwiedzić strony Urzędów Miejskich danych miejscowości i poszukać informacji – czy udostępniona została już wyszukiwarka osób pochowanych na danym cmentarzu.

Źródło: ZCK Warszawa / UM Pruszcz Gdański

Komentarze

  1. Michał mówi:

    Żadna nowość! W Krakowie taka wyszukiwarka, obejmująca wszystkie cmentarze komunalne, funkcjonuje już od kilku lat!