Nadgorliwość TVP w tym wypadku spowodowała spory protest w sieci. A wystarczyło, że zażądała od YouTube skasowania filmiku zachęcającego do kibicowania, podczas meczu Polska – Czechy. Film ten zawierał bowiem materiały, które realizowała TVP na EURO 2012. Do tego w filmie znalazł się komentarz Tomasza Zimocha. Problemem tego dzieła stała się w zasadzie jego popularność, setki tysięcy wyświetleń w 24 godziny. Teraz w sieci mamy pełno kopii oraz protest.
„Mecz o wszystko” (jedna z kopii – skasowanego filmiku)
A na fejsie już mamy protest przeciwko TVP:
www.facebook.com/pages/Do-TVP-Żądamy-przywrócenia-Meczu-o-Wszystko/

Na razie licząca kilkaset osób grupa… domaga się np. wyemitowania skasowanego filmu tuż przed sobotnim meczem ;) oraz dyskutuje o płaceniu abonamentu.
Może tym razem Telewizja Polska sama nauczy się, jak należy montować materiały – aby powstawały w sieci hity. Samo kasowanie jak widać, nie jest metodą na komunikację z ludźmi surfującymi w sieci. Można nawet uznać, że Telewizji zabrakło już w tym całym EURO, czasu na przygotowanie czegoś więcej niż tylko zwykła transmisja meczy do internetu. A z tym nieszczęsnym dziełem, to jak można przeczytać w wielu komentarzach: TVP mogła zaczekać kasowaniem jeszcze ten jeden dzień i sprawy by zapewne nie było.
Dyskusja przy okazji dotyczy też wciskanych na siłę akcji sponsoringowych. Nabijanie się z studia na dachu: Fabryki Czekolady Wedel, wejdzie chyba wkrótce do języka codziennego – jako mem. Używa się takiego ironicznego zdania na każde przywitanie: „Witam państwa na dachu tej pięknej fabryki czekolady Wedel”.
I na deser – zadziwiające, że choć tyle o czekoladzie się tam mówi… to ani razu nikt jej nie pokazał ;)
A tu mamy kolejne montaże, bowiem internauci lubią pogrywać z wielkimi nadgorliwymi firmami i z jednego skasowanego materiału zrobią tysiące ;)
Jedne co można TVP przyznać, to że rzeczywiście skorzystała z prawa do… swoich praw autorskich ;)
Źródło: tvp/yt/wł/fb