Karty kredytowe mają być w zegarkach

info/watch2pay.jpgZegarków podobno mniej razy się zapomina zabrać z domu, niż dokumentów i portfela. Stąd też pomysł umieszczenia kart płatniczych w zegarkach, zyskuje coraz większe poparcie. Producentem takiego sprzętu jest austriacka firma LAKS, która pozwala zamontować wewnątrz zegarka mikroczip znany z karty płatniczej.

Co ciekawe płatności dokonywane są w systemie MasterCard PayPass, czyli bezprzewodowo, a karty wydawane przez polski bank są typu pre-paid (na zasilenie z konta bankowego).

info/watch2pay-duze.jpg

Wystarczy wejść pod adres www.watch2pay.com, wybrać model zegarka i wypełnić zamówienie. Karta zostanie dołączona do zegarka, który może posłużyć jako prezent – nie jest bowiem przypisany do konkretnej osoby.

info/watch2pay-duze2.jpg

W zestawie otrzymamy zegarek i dwie karty – w tym jedną należy wyłamać z opakowania i wsadzić do zegarka. Karty mają ważność 2 lat od momentu wydania.

W Polsce pomysł kart płatniczych na rękę ;) realizuje wspólnie Laks, Bank Zachodni WBK i MasterCard. Warto przy okazji odpowiedzieć na pytanie – co się dzieje, kiedy punkt handlowy nie obsługuje kart zbliżeniowych? Oczywiście do kompletu z zegarkiem – dołączona jest druga karta tradycyjnych wymiarów i o tradycyjnej funkcjonalności płatniczej.

Źródło: MasterCard

Komentarze