1&1 i walka o polski rynek hostingu

info/1and1.jpgKażdy kto ma własną stronę WWW, wie że trzeba ją gdzieś umieścić – czyli potrzebny jest serwer. Wybór zwykle pada na dostawcę, który oferuje usługę serwera wraz z podpięciem domeny za kilkaset złotych rocznie. Większość osób indywidualnych i firm wybiera dwóch dostawców Home.pl lub Nazwa.pl. Teraz o rynek chce powalczyć niemiecka firma 1&1 oferując dwa lata hostingu za darmo!

Bezpłatne konto jest dostępne zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm. 1&1 działa już w kilku państwach tak jak: Niemcy, Austria, Hiszpania, Francja i Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone. Jak podaje obsługuje 11 milionów domen i 7 milionów kont pocztowych.

info/1and1-duze.jpg

Przyciągając polskich klientów, oferuje im w pakiecie na 2 lata za darmo – bez konieczności przedłużania umowy:

– 10 GB powierzchni dyskowej
– 3000 GB miesięcznego limitu transferu danych
– do 100 kont pocztowych
– do 10 baz SQL
– do 1000 subdomen

Dla porównania w Nazwa.pl za 366 zł brutto kupimy serwer Active o pojemności 25 GB z limitem 5000 GB rocznie. Czy 1&1 osiągnie sukces na polskim rynku – zobaczymy? Specjaliści mówią, że problemem może być to, że serwery tej firmie są zlokalizowane poza granicami Polski, a więc dostęp do danych jest nieco wolniejszy niż do stron umieszczonych w Polsce – problem ten szczególnie znają osoby hostujące swoje serwisy na serwerach w USA.

Źródło: www.1and1.pl

Komentarze