Dzień (Nie) Bezpiecznego Internetu?

info/dzien-bezpiecznego-internetu2010.jpgCzy Internet jest bezpieczny? Wiele osób odpowie, że nie. I mają rację, każdego dnia czyhają w sieci na nas różne pułapki, które nie tylko mogą pozbawić środków finansowych, ale i naszej prywatności, czasem i zdrowia a nawet życia. Ponieważ z siecią wiążemy przyszłość, z roku na rok, pojawiają się różne inicjatywy wspierające edukację w zakresie bezpieczeństwa w sieci.

Cykliczną imprezą jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), która ma już szóstą edycję. Promuje ona jak bezpiecznie używać Internet oraz co najważniejsze, jak zadbać o nasze dzieci, które mogą stać się ofiarami sieci. Niebezpieczeństwa to wbrew pozorom nie tylko serwisy społecznościowe, czaty… ale także uzależnienie od korzystania z Internetu.

Informacje o całej akcji pod adresem:
DBI.pl

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowano setki imprez lokalnych w całej Polsce. W sieci działa np. konkurs pod adresem www.sid2010quiz.org, gdzie od 9 lutego do 9 marca, dzieciaki mogą brać udział w quizie dotyczącym bezpieczeństwa.

info/dzien-bezpiecznego-internetu2010-duze.jpg

O samej inicjatywie przeczytamy na DBI.pl (oto fragment):

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet” – odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

Mimo iż cała akcja nazywa się Dzień Bezpiecznego Internetu.. na pewno 9 luty 2010 bezpiecznym nie jest – i warto uważać. Tradycyjnie należy czytać aktualności – media często pokazują i ostrzegają jakie niebezpieczeństwa w sieci na nas czyhają.

Źródło:
DBI.pl
dzieckowsieci.pl

Komentarze