„Ucho Prezesa” – jak kabaret polityczny to tylko na YouTube!

Po zmianie władzy i przejęciu telewizji publicznej przez ludzi z partii Prawo i Sprawiedliwość, głównie z TVP2 poznikały wszelakie kabarety… albo pozmieniały się ich formuły. No cóż, bez „cenzury” można nadawać tylko w sieci, bo i komercyjne stacje – z sympatiami do opozycji, nie wszystko chcą puścić (kabarety próbowały przeskoczyć do Polsatu). Stąd nic dziwnego, że parodia rządów PiS trafia właśnie na jutuba ;)

Projekt nazywa się „Ucho Prezesa” i jest to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.

Warto przypomnieć (bo nie wszyscy oglądają kabarety), że Robert Górski za poprzedniej ekipy rządzącej (Platforma Obywatelska) wcielał się w rolę Donalda Tuska i również, nie szczędził żartów ze słabości władców Polski w skeczach „Posiedzenia Rządu”. Donald Tusk – ten prawdziwy, spotkał się nawet w jednym z wieczorów kabaretowych w TVP z kabaretem Moralnego Niepokoju i zagrał krótki epizod, pokazując swój dystans do żartów. Jak będzie z Jarosławem Kaczyńskim? Z pewnością Robert nie będzie miał łatwo w skórze nowej kabaretowej postaci.

Nowe odcinki mają być już 9 stycznia 2017 – a tymczasem mamy zwiastun ;)

– Proszę powiedzieć, że przyszedł pan Prezydent.
– Umówiony pan był?
– Tak, byłem umówiony, że podpisuję wszystko co mi przyślą

(Ź) yt top

Komentarze