Torrenty.org powróciły? Nie! To tylko ktoś wpadł na pomysł jak naciągnąć naiwnych na SMS-y :)

Metoda prosta, jak to zwykle w internecie bywa – po zniknięciu popularnego serwisu z nielegalnymi materiałami, trzeba zarejestrować łudząco podobny adres www i umieścić na nim skopiowany wygląd. Nawet samo Google nam pomoże i dobrze zapozycjonuje taki adres. Do tego szczypta informacji o wymaganej rejestracji w postaci: „Aby otrzymać kod wyślij sms o treści HP.PRO na numer 92550” (tylko przypadkiem nic nie wysyłaj!). I zamiast obiecanego dostępu do serwisu i torrentów oraz wydania 2,46 zł z Vatem (bo ta cena dotyczy płatności przelewem) popłynie się na „Cena SMS-a na numer 92550: 30,75 zł brutto”.

torrenty-org_-_polski_katalog_torrentow-2

Sam formularz rejestracji jest tak zrobiony, że po wypełnieniu jakimikolwiek danymi zawsze podaje wesoły komunikat:

„Dziękujemy za rejestrację, Twoje konto musi zostać potwierdzone przez Administratora, o aktywacji konta zostaniesz poinformowany/a wiadomością na podany adres e-mail.”

torrenty-org_-_polski_katalog_torrentow-1_rejestracja

Tak więc, poszukiwacze nielegalnych materiałów łatwo mogą dać się złapać w pułapkę. Aby tego uniknąć zasada jest prosta.. albo kupować legalnie, albo uważać na adresy na jakie się wchodzi – nawet z Google ;) oraz sprawdzać wiarygodność numerów SMS Premium, na które zamierzamy coś wysyłać.

(Ź) wł

Komentarze