Projekt Google Tango i Lenovo phab 2 Pro – idzie nowa zabawka w smartfonach

Do rąk konsumentów trafi lada chwila pierwszy smartfon wyposażony w tzw. Tango ;) O co w tym chodzi? Otóż Google, chce aby nasz smartfon z wykorzystaniem specjalnego układu kamer 3D, był w stanie orientować się w którym miejscu pomieszczenia (przestrzeni) jest dokładnie. Daje to całkiem nowe możliwości np. w zakresie nawigacji wewnątrz pomieszczeń, tworzenia gier z tzw. rozszerzoną rzeczywistością (na ekranie widzimy dorysowane wirtualnie do obrazu z kamery np. przedmioty, osoby itd.).

Co ciekawe prowadzone są zaawansowane prace nad tym, aby z projektu mogły jak najwięcej mieć osoby z niepełnosprawnością wzroku – słabo widzące czy też całkowicie niewidome.

Kto chce podążać za trendami… no cóż, znów musi wymienić swój smartfon ;) Dla przykładu mamy nowiutki Lenovo phab 2 Pro (6,4-calowy ekran, procesor Qualcomm Snapdragon 652, który ma do dyspozycji 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej, do tego całością zarządza Android 6.0) za skromne 500 dolarów – do nabycia od września 2016 roku.

(Ź) Lenovo, Google

Komentarze