BIBLIA AUDIO – czyli audiobooki potrafią zaskoczyć!

Wydać Biblię w formie superprodukcji audiobookowej? Czyste szaleństwo jak na współczesne czasy.. wydawałoby się. A jednak Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO (pomysłodawca) skusił się na organizację tego projektu i chce go zrealizować z siłą społeczności internetowych. Czeczot do tej pory zrealizował takie audiobooki jak Krzyżacy, Jan Karski, Karaluchy, Filip, Blade Runner, Ojciec Chrzestny czy nagrodzona Złotą Kaczką 2012 – Gra o Tron. Akcję wspiera także znany bloger Maciek Budzich (Mediafun), propagując ją w sieci. Do końca maja zamierzają zebrać minimum 200 tysięcy (cel maksymalny to prawie 2 mln PLN), wydać audiobooka i udostępnić go za darmo w sieci, dla wszystkich!

Jedna godzina gotowego audiobooka to około 50 godzin pracy. Pracy, do której chcemy zaangażować w sumie kilkaset osób: aktorów, muzyków, reżyserów czy dźwiękowców.

Projekt jest oparty o profesjonalne nagrania, profesjonalna ekipę i jeżeli społeczność dopisze w funduszach – to wszystko się uda. Po raz kolejny mamy więc sprawdzian, na ile popularność w sieci przekłada się na realne działania.

Akcja crowdfundingowa prowadzona jest w serwisie Wspieram.to (Biblia Audio). Dokładając odpowiednio wysoką kwotę, można nawet samemu zagrać niewielki epizod w tym całym przedsięwzięciu :) Także otrzymać wersję wydaną na płycie lub a na unikalnym pendrajwie.

Do projektu zostanie zaangażowanych około 300 aktorów, w tym czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu. Już nagraliśmy m.in. : Krystynę Jandę (narratorka w Ewangelii wg Świętego Mateusza), Małgorzatę Kożuchowską (narratorka w Ewangelii wg Świętego Jana), Adama Woronowicza (Jezus Chrystus), Jerzego Trelę (Bóg) czy Wojciecha Malajkata (narrator w Apokalipsie wg. św Jana).

Pierwsze trzy rozdziały poniżej – jako próbka możliwości produkcyjnych!

Księga Rodzaju: Rozdział 1

Księga Rodzaju: Rozdział 2

Księga Rodzaju: Rozdział 3

Trzymam kciuki za projekt!

(Ź) www.bibliaaudio.pl / wspieram.to

Komentarze