Firmy starają się walczyć ze SPAMEM podszywającym się pod ich faktury – oto dobry przykład!

Za jego wdrożeniem, choć wydaje się bardzo prostym, stoi Cyfrowy Polsat. Do swoich maili zaczął dodawać informacje o numerze abonenta i jego imieniu oraz nazwisku – te drobne informacje, pozwalają nam od razu zorientować się czy wiadomość nadana do nas z załączoną fakturą, to nie jest przypadkiem jakiś phishing, który chce nam zainstalować na komputerze wirusa i np. w przyszłości podmieniać numery kont w przelewach bankowych. Pomysł więc prosty i warto pochwalić Cyfrowego, że się zdecydował na taką zmianę.

Jedyny rzecz to… konieczność zapamiętania swojego numeru klienta, bo automaty spamowe mogą np. imię i nazwisko pozyskać z innych danych, powiedzmy nazwy konta e-mail.

Cyfrowy Polsat ostrzega przed fałszywymi wiadomościami email, które przypominają wiadomości z e-fakturą. Wiadomości te mogą zawierać potencjalnie szkodliwe oprogramowanie i nieprawdziwą informację o kwocie do zapłaty. Fałszywe wiadomości zawierają załączniki o rozszerzeniach *exe i *zip. Cyfrowy Polsat wysyła wyłącznie e-faktury z plikami *pdf.

Jeżeli otrzymana wiadomość budzi Państwa wątpliwości, poprawność faktury mogą Państwo sprawdzić po zalogowaniu się do ICOK (www.icok.cyfrowypolsat.pl).

Inną dobrą metodą na unikanie zawirusowanych załączników, jest logowanie się do paneli poszczególnych firm, z którymi mamy podpisane umowy abonamentowe i pobieranie faktur bezpośrednio stamtąd ;)

(Ź) wł / Cyfrowy Polsat

Komentarze