Wciąż oszukują na ten sam trik, tylko w różnych odsłonach – SMS-y subskrypcyjne

Tym razem wraz z nadejściem sezonu rowerowego, mamy wyciąganie pieniędzy na rzekomy konkurs sklepu z rowerami. Sprytni jak zwykle „fachowcy” założyli profil na FB i nakłaniają do zgłaszania się po nagrodę – wystarczy na dedykowanej stronie wypełnić formularz, podając numer telefonu komórkowego lub wysyłając SMS-a pod wskazany numer. Po chwili otrzymamy SMS-a z kodem PIN i po przepisaniu go… aktywujemy sobie subskrypcję płatnych SMS-ów po 6 zł z każdy. A może ich przyjść dziennie nawet kilka. Straty murowane! Bo tego typu wiadomości zwykle nie mają żadnej wartości merytorycznej. Nie dajmy się więc naciągnąć!

Oto jak to wygląda w praktyce:

sklep-rowerowy-naciagany-konkurs-przyklad

A jak zrezygnować z tych SMS-ów? Jeżeli wysyłaliśmy cokolwiek na numer 92550 (o treści np. ag.zar itd.) – w tym konkretnym przypadku wg regulaminu usługodawcy (HIMA-G Sp. z o.o.) to:

Dezaktywacji Serwisu (rozwiązania umowy o świadczenie drogą elektroniczną) można dokonać w każdym czasie, wysyłając SMS o treści STOP KLUB na numer 60568 (koszt dezaktywacji: 0 zł) z numeru telefonu, z którego uprzednio aktywowano Serwis.

I na koniec – nigdy nie logujemy się do Facebooka na innych stronach niż… www.facebook.com – bo wtedy to tacy „fachowcy” wyciągają nasz login i hasło do serwisu, logując się na nasze konto i zapraszają innych znajomych do tej wątpliwej zabawy.

(Ź) wł/fb

Komentarze