OneWeb, SpaceX, Google Baloons – rewolucja internetowa szykuje się nad naszymi głowami

A wszystko za sprawą pomysłu, który już jest realizowany! aby umieścić nad naszymi głowami znacznie więcej satelitów telekomunikacyjnych. Ich głównym zadaniem ma być „sianie” internetu po każdym zakątku planety. Stworzono sporo rozwiązań, pozwalającym odbierać sygnał i dalej tworzyć lokalne Wi-Fi, 3G, czy LTE – nawet mobilnie i z wykorzystaniem paneli solarnych. W projekcie znajduje się m.in. Richard Branson znany z Virgin Group ;)

Całość brzmi dość rewolucyjnie, bo zarządzający projektem zapowiadają bardzo tani dostęp, a trzeba dodać, że satelitarny internet i tak już staniał. Nawet w Polsce można korzystać z jego dobrodziejstw, jeżeli mieszkami w jakieś zasięgowej dziurze. Konkurencja w postaci OneWeb z pewnością rozwinie ten rynek, tym bardziej, że satelity będą produkowane seryjnie, jak nigdy dotąd. Airbus stworzy aż 900 sztuk na potrzeby całego biznesu. mają zawisnąć nad nami już w 2018 roku. Czekamy ;)

Przedsięwzięcia są poniekąd promowane jako „świadczenie internetu na terenach biedniejszych”, ale nie okłamujmy się… to się kiedyś stanie sporym biznesem, bo podróżując lubimy mieć dostęp do komunikacji – WSZĘDZIE!

Na deser dodajmy, że o internet z nieba walczą też firmy SpaceX (powiązana z Elonem Muskiem) oraz Google w ramach projektu z balonami telekomunikacyjnymi. Zrobiło się interesująco…

(Ź) www.oneweb.world/#technologies / Bloomberg

Komentarze