Google oficjalnie jest już operatorem komórkowym

Jego nowy projekt nazywa się po prostu „Project Fi” i ma taki plan. Google w najbliższym czasie udostępni usługę tylko dla telefonów marki Nexus 6 działając tylko w USA jako tzw. operator MVNO (wirtualny podobnie jak np. u nas Redbull Mobile czy Virgin Mobile). Zasięg mobilny uzyska na sieciach T-Mobile oraz Sprint. W całym projekcie użyto specjalnej karty SIM – która ma ułatwić szyfrowane łączenie po sieciach Wi-Fi (to głównie przez nie mamy dzwonić) oraz oprogramowania instalowanego w smartfonie – ma nam zapewnić aktywny numer niezależnie od tego w jakiej sieci jesteśmy – mobilnej czy Wi-Fi.

Szkoda, że nie jest to taki w pełni wirtualny telefon np. w praktyce moglibyśmy mieć więc dostęp do naszej komórki i numeru z dowolnego urządzenia. Podobną usługę w Polsce wdrażał już Play – pozwalając odbierać SMS-y czy dzwonić, nawet jak zapomnieliśmy telefonu z domu :)

Ciekawie prezentuje się za to cennik Google Fi np. zwrot kwoty za niewykorzystany pakiet danych! i abonament tylko 20 dolarów za nielimitowane rozmowy i SMS-y + tania transmisja w roamingu – 120 krajów po 10 dolarów za GB. Brzmi ciekawie?

google-fi-cennik

(Ź) fi.google.com

Komentarze