Stickered od Facebooka – mania naklejek nadchodzi!

Od dwóch miesięcy naklejki, czyli te obrazki ilustrujące przeróżne stany emocjonalne i historyjki, wklejane są jak leci w komentarze pod postami. Pisaliśmy o tym w tekście: Powiększa się świat obrazkowy! O ile kilka lat temu można było liczyć, chociażby na ręcznie wpisywany uśmieszek, to tym razem… znajomi potrafią nas uraczyć krokodylem, kaktusem, czy buźką w okularach. Przypomina to zabawę z czasów komunikatora Gadu-Gadu. Sam Facebook nie powiedział ostatniego słowa, i wprowadza coś, co ma zatrzymać odpływ szczególnie młodych osób z fejsa – Stickered. Jest to aplikacja (obecnie tylko dla iOS), która pozwala wklejać naklejki znane z Messengera, również na nasze fotki wykonane smartfonem czy tabletem. Daje to całkiem nowe pole do popisu ;)

Widać to na zdjęciu tytułowym. Tylko od naszej wyobraźni zależy, jak fajna wyjdzie w świat fotka okraszona naklejkami – wysyłane są one zawsze poprzez Messengera. Samą aplikację Stickered pobierzemy z App Store za darmo.

Czy nowy projekt Facebooka chwyci? Patrząc po naklejkach używanych w komentarzach, ma spore szanse na znalezienie licznej grupy miłośników, szczególnie wśród młodszych użytkowników. Pozostaje tylko czekać na wersję dla systemu Android i na manię wklejania na wszystkie fotki, podobnie jak nakładania filtrów w Instagrama na każde zdjęcie :)

(Ź) Facebook

Komentarze