Mapy HERE trafiły do Google Play – nawigacja działająca offline i to za darmo

Nokia Apps nie spoczywa na laurach i po świetnej niedawno opisywanej aplikacji Z Launcher, wypuszcza oficjalnie na Androida swoje mapy zwane HERE (wcześniej będące w fazie testów beta i poza sklepem Google Play). Świetnie znają je użytkownicy smartfonów Windows Phone, bo tam od pewnego czasu już są. Mapy Google zyskały więc mocnego konkurenta, tym bardziej, że HERE to nawigacja działająca offline (bez konieczności łączenia się z siecią) i ma zasoby z całego świata. Warto pobrać i korzystać (o ile nasze urządzenie jest obsługiwane), bo przydatnych funkcji jest znacznie więcej!

– Szczegółowa nawigacja głosowa podczas podróży samochodowych i pieszych, nawet bez połączenia internetowego.
– Mapy, które zawsze działają: interaktywne mapy ponad 100 krajów, które można pobrać, zapisać i używać w trybie offline.
– Wybierz najszybszy sposób dotarcia do celu: mapy transportu publicznego wraz ze wskazówkami i informacjami dla ponad 800 miast w ponad 40 krajach.
– Unikaj opóźnień: aktualne informacje o ruchu i zamkniętych drogach w ponad 40 krajach.
– Planuj podróże przed wyjazdem: personalizuj mapy na telefonie lub w witrynie here.com, zapisując wszystkie miejsca, które chcesz odwiedzić po dotarciu do celu.
– Łatwiejsze spotykanie się ze znajomymi: aplikacja Glympse pozwala na udostępnianie postępu podróży i godziny przyjazdu za pomocą wiadomości SMS lub e-mail.

Warto założyć konto tzw. HERE, które pozwoli nam po pierwsze, pobierać mapy wybranych krajów na urządzenia oraz synchronizować wszystko czego szukamy lub zapisujemy – pomiędzy różnymi urządzeniami np. smartfonem i tabletem. Podobnie działa to w Google, gdzie dla naszego jednego konta – zwykle adresu @gmail.com zapisywane są wszystkie aktywności. W HERE konto zakładamy na dowolny adres e-mail lub logując się z Facebooka. Mapy HERE mają również swoją wersję przeglądarkową pod adresem: www.here.com

Mapy HERE znajdziesz oczywiście w Google Play ;)
play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

Na samym końcu są tym razem użytkownicy iOS-ów – bowiem na iPady i iPhone, HERE pojawi się dopiero w I połowie 2015 r.

(Ź) 360.here.com

Komentarze