„Hardcore” oraz „Top Down Shooter” – filmy nakręcone z perspektywy znanej dobrze graczom komputerowym

Filmy kręcone w typowy sposób, chyba już się mocno przejadły, więc nic dziwnego, że internauci chętnie oglądają nowe propozycje filmowych perspektyw. „Hardcore”. Jest to podobno pierwszy na świecie film akcji kręcony z perspektywy pierwszej osoby – coś jak w grach komputerowych czyli FPP (First Person Perspective) lub FPS (First Person Shooter). Mówiąc krótko, po prostu widzimy niejako oczami głównego bohatera. Film takiego typu zaproponował w 2013 roku Illya Naishuller, najpierw jako teledysk, a teraz jako coś co może trafić do kina. Projekt mu się, uda, jeżeli internauci sfinansują go na platformie społecznościowej Indiegogo. Zbiera na niego aż 250 tysięcy dolarów!

„Hardcore”

(właściwa akcja od czwartej minuty…)

„Top Down Shooter”

To inny przykład perspektywy znanej graczom komputerowym – tu patrzymy niejako z góry – coś na widoki uzyskiwane z dronów. Za takimi widokami w grach komputerowych często stoją osoby, których zawody utworzyła nowa branża całkiem niedawno: Designerzy Ruchu Kamer w Grach. To oni decydują o tym, jak ma być poprowadzony widok z kamery w danej grze, podczas danej sceny itd. Świetnie da się to odczuć, we wszelkich przygodówkach z wplecionymi wątkami niczym z kasowych filmów. Branża efektów filmowych dla gier i filmów staje się powoli jednością.

Pytanie, czy kino przyszłości to nie przypadkiem widz zanurzony w filmie? – z pomocą okularów typu Oculus Rift, będziemy mogli rozglądać się znacznie szerzej po toczącej akcji (niekoniecznie w 360 stopni), ale tak jakbyśmy towarzyszyli głównemu bohaterowi? Zapowiada się ciekawie…

(Ź) YT top / Indiegogo Hardcore

Komentarze