Tak się zgaduje kod PIN do karty płatniczej – wystarczy iPhone i kamera podczerwieni

Poniższy film szybko obiegł internet, bo pokazuje jak przy pomocy przystawki FLIR ONE za ponad 300 dolarów, można zamienić swojego iPhone w kamerę termowizyjną. Z jej pomocą szybko odczytamy jakie klawisze na terminalu płatniczym, naciskała osoba płacąca przed nami w sklepie. A dzięki śladowi termicznemu, widać dokładnie w jakiej kolejności to zrobiła – pierwsze cyfry są mniej „gorące” kolorystycznie, zaś ostatnie to te o zabarwieniu mocno czerwonym.

Pokazane na filmiku rozwiązanie to gotowy przepis na przestępstwo – o ile oczywiście osoba, która pozna nasz PIN, zwinie jeszcze naszą kartę płatniczą. Mimo wszystko oblicza technologii są różne, i nietypowa przystawka z podczerwienią zyskała całkiem nowe zastosowanie ;)

Autor filmu poleca nam, abyśmy się przed takim podglądactwem chronili, poprzez dotykanie palcami większej ilości klawiszy – to wprowadzi zamieszanie w nasz ślad termiczny

Sama przystawka FLIR ONE do iPhone wygląda jak dodatkowa obudowa, przy czym zawiera w sobie funkcję kamery termowizyjnej, i tak naprawdę służy do badania np. uciekającego z domu ciepła.

foto/flirone.jpg

(Ź) yt top

Komentarze