PlayStation Now – zamiast kupować gry, wypożycz je w wersji strumieniowanej

Na razie tylko w USA i Kanadzie i tylko w wersji BETA na PlayStation 4, startuje usługa PlayStation Now, która zmieni światowe postrzeganie rynku gier. Dlaczego? Bowiem dotąd gry kupowało się ma własność (w pudełkach, czy ostatnio w plikach), wypożyczało w plikach, a teraz także zamawia jako streaming (Game Streaming). Czyli gra fizycznie pozostanie na serwerze firmy Sony, a my tylko przesyłając komendy widzimy gotowy strumieniowy obraz. Po testach Sony, chce „transmitować gry” na wszystkie swoje platformy także PS3, PS Vita czy nowe PlayStation TV. A ile to kosztuje?

4 godziny – 2,99$ (10 zł)
7 dni – 5,99$ (20 zł)
30 dni – 7,99$ (25 zł)
90 dni – 14,99$ (50 zł)

Aby korzystać ze strumieniowanych gier, trzeba mieć łącze minimum 5 megabitów (pobieranie danych). Gra jest dostępna przez wybrany czas, a nasze postępy, czyli save’y zapisywane w chmurze. Więc nawet po przedłużeniu wypożyczenia w tej formie, gramy dokładnie od tego miejsca, gdzie skończyliśmy. PlayStation Now jest elementem sklepu Playstation Store, więc wszystkim zarządza się z jednego miejsca.

Z pewnością ta forma sprzedaży gier – w tym starszych tytułów, spodoba się wszystkim, którzy nie zbierają pudełek, a jedynie lubią pograć od czasu do czasu lub przed samym zakupem wolą przetestować, czy warto nabyć pudełkowe / plikowe wydanie.

(Ź) www.allgamesbeta.com/2014/07/playstation-now-ps4-open-beta-begins.html

Komentarze