Ukradną Ci rower? Wystaw aukcję (informacyjną) na allegro!

Sezon rowerowy w pełni, to i kradzieże nabrały tempa. Internauci, którzy padną ofiarami złodziei, chwytają się wielu metod, by poinformować jak najszerzej, że taki sprzęt im skradziono. Ostatnio nawet pojawiają się aukcje internetowe na 1 zł, w których nie kupisz produktu… ale przeczytasz jaki np. rower skradziono. Oczywiście Allegro kasuje takie aukcje, bo to nie służą zawieraniu transakcji. Ma to być jednak ostrzeżenie, dla poszukujących okazji – tanio dobrego roweru nie kupisz. Niestety wciąż panuje stereotyp, że kradzione rzeczy wprost z naszych mieszkań, czy stojaków przed sklepami, trafiają na Allegro ;) A tak przecież do końca nie jest.

Pytanie, czy bazy rzeczy skradzionych nie powinna rzeczywiście prowadzić właśnie Grupa Allegro. Poniekąd jest w tym potencjał, bo takich zdarzeń jest sporo, a wydaje się, że silnie kojarzące się z tematem zgłoszeń i rejestracji rzeczy skradzionych miejsce, nie istnieje w polskim Internecie. Parę startupów było, i dość szybko zniknęły.

Całkiem inną kategorią są poszukiwania złodziei w oparciu o nagrania z monitoringu, gdzie osoby poszkodowane publikują, chociażby na Wykop.pl, opis całej sytuacji z wizerunkami sprawców (choć nie jest to zgodne z prawem). Liczą w ten sposób na tzw. CSI Wykop czyli pomoc użytkowników tego serwisu, a dodajmy, że grupa ta niejednokrotnie już udowodniła, że potrafi nie takie rzeczy odnaleźć i wskazać sprawców.

foto/wykop-skradziony-rower.jpg

(Ź) wł/Allegro/wykop (Beata dzięki za link!)

Komentarze