Jakość 60 fpsów, społecznościowe tłumaczenia filmów oraz Fan Funding – nowości na YouTube

Można by rzec, że YT zyskuje dodatkowe bardzo przydatne funkcje i w najbliższym czasie stanie się niejako przy okazji, świetną platformą do zbierania datków na różne cele ;) Ale po kolei, bo nowości jest kilka.

1. 60 fpsów

O co chodzi z tym wideo w 60 klatkach na sekundę? Chodzi o płynność obrazu, która w tej technice zyskuje sporo. Zwykle z takiej jakości lubią cieszyć się gracze komputerowi. Zresztą sam zobacz, uruchom filmik, daj na cały ekran (trzeba mieć monitor FullHD i wybrać jakość 1080p w ikonce ustawień filmu – dolny prawy róg). Dotychczas filmiki miały ograniczoną jakość do 30 klatek na sekundę.

2. Fan Founding

Twórcy kanałów filmowych na YT, uzyska funkcję służącą zbieraniu wsparcia finansowego. Można się spodziewać, że nie będą już wołać – dajcie suba, czyli polubcie kanał danego twórcy, ale też „dajcie wsparcie w postaci dobrowolnych wpłat mikrodatków”.

3. Społecznościowe tłumaczenia napisów

Ma to pomóc w rozumieniu filmików z całego świata z pomocą samej społeczności. YT chce aby twórca umieścił zapis monologu/dialogu, a osoby znające inne języki tłumaczyły z pomocą wygodnego kreatora takie napisy i zgłaszały swoje wersje.

4. Wielka baza efektów i podkładów muzycznych – 7500 materiałów royalty-free

Rozszerzona baza gotowych utworów muzycznych i efektów dźwiękowych – wiele osób wrzuca na YT gotowe filmiki, ale warto wiedzieć, że kreator tego serwisu pozwala nam dodawać sporo rzeczy do naszych filmików.

(Ź) youtubecreator.blogspot.com/2014/06/look-ahead-creator-features-coming-to.html

Komentarze