Power LTE – czyli Cyfrowy Polsat i Plus wprowadzają LTE bez limitów transferu

A na to czekali klienci, ciągle narzekając na małe paczki danych, jakie można było pobierać w ramach abonamentów. Stąd o zastąpieniu stacjonarnego łącza, bez limitu pobieranych danych nie było mowy. Teraz się to zmienia, od 3 czerwca nowi klienci (później także i obecni wraz z rabatami), będą mogli nabyć ofertę Power LTE, która jest promowana jako alternatywa do stałego łącza domowego – nie ma limitów o ile jesteśmy w zasięgu LTE. Ma być szybko i mobilnie. Przy okazji klienci nie stracą dostępu do typowej sieci HSPA+/EDGE/GPRS – więc jest to usługa, która działa praktycznie wszędzie.

Przy ofercie trzeba zwrócić uwagę, że:

– nielimitowany transfer obowiązuje tylko w zasięgu LTE (warto więc przy takiej ofercie ustawić sobie na stałe wybór tylko sieci LTE)
– umowy oferowane są na 24 miesiące minimum i to ze sprzętem
– oferty zaczynają się od 60 zł w górę

Oferta zamyka się w trzech abonamentach:

59,90 zł – pakiet danych o wielkości 20 GB – prędkość pobierania do 10 megabitów
69,90 zł – pakiet danych o wielkości 25 GB – prędkość pobierania do 20 megabitów
89,90 zł – pakiet danych o wielkości 30 GB – prędkość pobierania bez górnej wartości

Po wyczerpaniu pakietu w ramach transmisji HSPA+/EDGE/GPRS prędkość spada do czasów pierwszych modemów 32 kilobity na sekundę. Warto więc być jak najczęściej w zasięgu LTE, gdzie pobrane/wysłane dane nie są zliczane.

Mimo wszystko oferta CP i Plusa (bo to teraz jedność), przebija polski rynek na duży PLUS :) Co na to konkurencja dowiemy się wkrótce… T-Mobile właśnie startuje ze swoim LTE, zaś No-limit w LTE ma już Play, ale ograniczony czasowo promocją.

(Ź) Plus / Cyfrowy Polsat

Komentarze