Jesteś klientem Play i chcesz korzystać z sieci Orange w roamingu krajowym? – złóż wniosek i czekaj :)

Biznes jest biznes jak to mówią niektórzy, ale klienci i tak mają swoje zdanie w temacie poczynań sieci Play. Otóż operator ten nie zapewnia zasięgu własnej sieci w całym kraju, więc posługuje się w tzw. roamingu krajowym, sieciami innych operatorów. Początkowo był to Plus, później także Orange, a teraz T-Mobile. Ze względu na zawarte umowy (i opłacalność takiej współpracy), Play zaczął masowo przelogowywać użytkowników do sieci T-Mobile… a to nie spodobało się klientom, którzy np. ustawili sobie w telefonie, że wolą zasięg roamingu Orange. Jak operator rozwiązał tą kwestię?

Trzeba złożyć wniosek do BOK Play z uzasadnieniem, że np. w naszej okolicy słabo z zasięgiem samej sieci Play lub T-Mobile i mamy ochotę korzystać jednak z Orange. Operator rozpatrzy wniosek w ciągu 30 dni i być może się zgodzi ;)

Warto mieć na uwadze, że nadal można swobodnie wlogowywać się z pleja na sieć Plus – co może rozwiązać ewentualne kłopoty z zasięgiem.

Dodajmy, że Play ma umowę z Orange tylko do końca 2015 roku i po mediach krążą informacje, że raczej jej nie przedłuży – tym bardziej, że zasięgi sieci Orange i T-Mobile mocno pokrywają się, odkąd obaj operatorzy uwspólnili sieć w ramach tzw. spółki Networks!

(Ź) Play/tw

Komentarze