Google pokazał system operacyjny dla zegarków i tzw. urządzeń noszonych

Ta rewolucja w użytkowaniu technologii zapowiadana była już dawno, ale dopiero teraz realnie puka do naszych drzwi… a właściwie nadgarstków :) Bo to głównie zegarki zyskają na inteligencji i staną się podręcznymi asystentami. Szukanie smartfona w torbie czy kieszeni, może okazać się już całkowicie zbędne. System Android Wear zapewnia gotową platformę dla producentów noszonej elektroniki z grupy „smart” – nowy dział technologii nazwano „wearables„. Wkrótce powiemy: – OK Google… wprost do nadgarstka i uzyskamy podręczne informacje.

foto/android-wear-1.jpg

Poniższe filmiki prezentują co nas czeka ;)

Obecnie system Android Wear został przekazany programistom, którzy muszą przecież zmierzyć się z tworzeniem aplikacji na taką platformę, inaczej zegarki będą przecież bezużyteczne… no poza zliczaniem czasu ;)

foto/moto-360.jpg

Przy okazji premiery nowej dedykowanej wersji Androida, dowiedzieliśmy się, że latem na rynek ma szansę trafić produkt Moto 360, czyli taki zegarek smart od Motoroli (należącej teraz przecież do Google). W zapowiedziach i koncepcjach wygląda bardzo ciekawie i stylowo, no i nie jest kanciasty jak Samsungi będące już w sprzedaży.

(Ź) googleblog.blogspot.com/2014/03/sharing-whats-up-our-sleeve-android.html

Komentarze