Stopklatka.tv – rusza nowy filmowy kanał w naziemnej telewizji cyfrowej

W DVB-T po raz kolejny zmiany, przybywa nam kanałów w naziemnej telewizji cyfrowej – od 15 marca mamy zamiast TVP 2 w wersji SD (niskiej rozdzielczości) nowy kanał nastawiony na puszczanie nam filmów, zwie się Stopklatka TV. Podobny los czeka też kanał TVP 1 w wersji SD, bo od 28 kwietnia zastąpi go Fokus TV. Kanały Telewizji Polskiej – TVP 1 i TVP2 będą więc nadawane docelowo tylko w wersji HD (wysokiej rozdzielczości). W razie problemów z obiorem, warto wyszukać w TV lub tunerze po prostu kanały naziemne jeszcze raz.

Lista kanałów dostępnych naziemnie wygląda więc tak:

Pierwszy multipleks (MUX 1):

– TTV
– Polo TV
– Eska TV
– ATM Rozrywka
– TV Trwam
– TVP ABC
– Stopklatka TV
– TVP1 SD (od 28 kwietnia Fokus TV)

Drugi multipleks (MUX 2):

– Polsat
– Polsat Sport News
– TVN
– TVN7
– TV Puls
– TV Puls 2
– TV4
– TV6

Trzeci multipleks (MUX 3):

– TVP1 HD
– TVP2 HD
– TVP Info
– TVP Regionalna
– TVP Kultura
– TVP Rozrywka
– TVP Historia
– TVP Polonia

foto/stopklatkatv-1.jpg

Parę słów o StopklatceTV, która jest prowadzona przez Kino Polska TV, Agora i spółkę Stopklatka – ramówka nastawiona jest na filmy, które będą puszczane 24h na dobę. Program najlepiej przejrzeć samodzielnie na stopklatka.tv

Uwaga! Nowe kanały trafią też do klientów platform satelitarnych i kablówek: UPC, Inea, Multimedia Polska, Toya, Netia, Vectra, nc+ i Cyfrowy Polsat. Trzeba jednak pamiętać, że może to chwilę potrwać. Operatorzy są jednak zobowiązani prawnie do retransmisji kanałów z darmowej telewizji naziemnej.

(Ź) stopklatka/ TVP

Komentarze