Fix-PC – fałszywy antywirus wyłudza od użytkowników po 30 zł za aktywację

Co jakiś czas, ktoś wpada na pomysł, jak tu dorobić nieco grosza, niekoniecznie w uczciwy sposób. A że z historii internetu wiemy doskonale, że najlepszy jest podstęp… to i w tym wypadku mamy dokładnie ten sam znany od lat mechanizm działania. Aplikacja zwana Fix-PC udaje program, który pomoże nam przyspieszyć komputer, przeskanować go z wirusów itd. Oczywiście poza animacjami i wyświetlaniem ostrzeżeń, wcale nie potrafi niczego usuwać, a zagrożenia po prostu wymyśla.

Jej główne zadanie, to jak podaje ESET:

„Aplikacja próbuje przekonać użytkownika, że jego komputer jest zainfekowany wirusami, które zagrażają jego prywatności. Usunięcie wykrytych zagrożeń możliwe jest tylko po aktywacji rozwiązania, która (według informacji w programie) kosztuje tylko kilkadziesiąt groszy.”

Prawdziwa cena aktywacji tego rzekomo świetnego programu, kosztuje jednak 30 zł i jest pobierana poprzez SMS PREMIUM. Miejmy więc na uwadze, co tam nam na skrzynki pocztowe przychodzi, bo możemy stać się ofiarami właśnie takiego podstępu. No i jak to zwykle bywa, lepiej zainwestować w porządny program antywirusowy, aktualizowany codziennie o nowe wykryte pomysły na wyłudzenie od nas paru groszy ;)

(Ź) ESET

Komentarze