Polskie Stowarzyszenie Blogerów i Vlogerów (PSBV) – branża się integruje

foto/polskie-stowarzyszenie-blogerow-i-vlogerow.jpgBlogerzy mają już swoje imprezy branżowe jak Blog Forum Gdańsk czy Orange Talks, nadeszła chyba pora na coś więcej. Można by zapytać po co więc blogosferze Stowarzyszenie – pomysłodawcy wyjaśniają to tak: „Chcemy stworzyć platformę do dyskusji, wymiany doświadczeń i wspierania się wzajemnego blogerów ponad podziałami, a także umożliwiać realizację konkretnych działań na rzecz wszystkich blogerów i vlogerów, ale też każdego twórcy z osobna.” Pierwsze spotkanie (założycielskie) ma się odbyć 18 stycznia 2014 r. w Warszawie.

Akcję wspiera już kilku znanych blogerów z różnych obszarów tematycznych np. Maciej Budzich, Michał Górecki, Natalia Hatalska czy Jessica Mercedes. Do 15 stycznia zbierane są zapisy chętnych – oczywiście blogerów czy vlogerów, bo akcja dotyczy też tych publikujących np. same filmy na YouTube.

foto/polskie-stowarzyszenie-blogerow-i-vlogerow-1.jpg

Dlaczego stowarzyszenie?

Rozwój szeroko pojętej blogosfery jest dziś na takim etapie, że powołanie stowarzyszenia jest naturalnym krokiem w jej rozwoju. Stowarzyszenie niesie ze sobą wiele korzyści m.in. uwiarygodni to środowisko w kontaktach zewnętrznych. Może ono wspierać twórców internetowych w kwestiach spornych, pomagać w zdobywaniu i transferze wiedzy, może nawiązywać współpracę z organizacjami i blogerami z innych krajów oraz pomagać w budowie i promocji pozytywnego wizerunku blogosfery w Polsce i zagranicą.

(Ź) psbv.pl

Komentarze