Apple wprowadza na rynek dwa nowe iPady – mini z Retiną i lekki model Air

foto/apple-ipad-mini-retina.jpgTradycyjnie przed konferencją Apple nie zabrakło sporej dawki spekulacji, co do tego jakie produkty zaprezentuje firma (gdzie ten super inteligentny zegarek? ;). Okazało się, że firma poszła w sprawdzone standardy… czyli udoskonalenie flagowych produktów. Z nowości mamy więc iPada mini z ekranem jak żyleta ;) a więc tzw. retiną oraz model Air, bo jest bardzo lekki i cienki – i to przy ekranie 10 cali.

foto/apple-ipad-mini-retina-1.jpg

Z cech iPad mini Retina warto wymienić ekran 7,9-cali o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Do tego mamy 64-bitowy procesor Apple A7, baterię do 10 godzin ciągłej pracy oraz MIMO WiFi, a także szersze zakresy sieci LTE. W komplecie także Bluetooth 4.0, kamera FaceTime HD z przodu i kamera iSight 1080p z tyłu urządzenia. Całość zmieściła się w wadze 331 gramów oraz grubości 7,5 mm. Robi wrażenie! Za wersję WiFi z 16 GB pamięci trzeba zapłacić 399 dolarów,

Pełna specyfikacja na:
store.apple.com/us/buy-ipad/ipad-mini-retina

foto/apple-ipad-air-1.jpg

Model iPad Air to szczególnie ekran 9,7-cali Retina – 3.1 miliona pikseli, procesor A7 64-bit, waga zaledwie 469 gram oraz grubość 7,5 mm. Posiada także Bluetooth 4.0, LTE, kamerę 1.2MP z przodu oraz 5MP z tyłu. Cena nie mała – 500 dolarów za wersję z 16 GB pamięci.

Pełna specyfikacja na:
store.apple.com/us/buy-ipad/ipad-air

(Ź) Apple

Komentarze