Biedronka wprowadza możliwość bezgotówkowych płatności komórką za zakupy

foto/biedronka-ikasa.jpgUsługa działa od poniedziałku (21 października) w całej sieci Biedronka, i została nazwana – iKASA. Gromadzi w sobie tak naprawdę kilka banków, których klienci posiadając w nich rachunki, mogą dokonywać płatności bezgotówkowych z użyciem komórki. Banki te to: Alior Bank lub Getin Bank oraz Bank Pekao (przy czym ten ostatni z wykorzystaniem tzw. PeoPay). Wydaj się to dość zamieszane, ale w praktyce ma być proste. Biedronka chce w ten sposób uniknąć prowizji tzw. opłaty interchange, a przy okazji włączyć też innych dostawców i banki do tej zabawy 0% prowizji.

Warto wiedzieć, że iKASA działa w zasadzie jak karta płatnicza, bowiem środki przy płatności są pobierane bezpośrednio z powiązanego konta bankowego klienta.
Dokonując płatności przy użyciu aplikacji iKASA użytkownik nie płaci żadnych prowizji i nie ponosi dodatkowych kosztów, z wyjątkiem opłat za transfer danych po sieci mobilnej. Bezpieczeństwo gwarantuje zabezpieczenie aplikacji wymagające każdorazowego zalogowania się przy użyciu ustalonego wcześniej kodu PIN.

Aby zacząć należy:

1. pobrać aplikację iKASA na telefon (www.ikasa.pl)
2. być klientem współpracującego banku z systemem iKASA
3. aktywować połączenie internetowe w swoim telefonie i aplikację wg wskazówek (z podaniem numeru telefonu i nadaniem numeru PIN do aplikacji)

foto/biedronka-ikasa-1.jpg

Sama płatność wygląda tak:

1. przy kasie logujemy się do aplikacji i informujemy o rodzaju płatności kasjera
2. gdy kasjer zeskanuje ostatni produkt na kasie, należy użyć w aplikacji „Zapłać” i podać mu wyświetlony na ekranie sześciocyfrowy kod
3. następnie zatwierdzamy kwotę transakcji, która się wyświetli przyciskiem „Akceptuj”

A tak to działa w praktyce…Na deser jeszcze reklamówka pokazująca, jak płatności komórką w Biedronce sprawdzają się w codziennych szybkich zakupach.(Ź) Biedronka

Komentarze