Test ekonomicznej jazdy – czy to się rzeczywiście opłaca?

foto/test-ekonomicznej-jazdy.jpgW ramach kampanii „RADOŚCI Z OSZCZĘDNOŚCI” Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przeprowadził na A4 Katowice-Kraków test ekonomicznej jazdy. Ekipa sprawdziła na ile opłaca się jeździć z zasadami tzw. ecodrivingu, wykorzystując do tego celu samochody marki Volvo z silnikami o mocy 150 KM. Kilka prób z obniżonym ciśnieniem w oponach, z otwartymi szybami, z dynamiczną jazdą, z prędkością 140 kilometrów – pokazało o ile więcej paliwa spala się, nie zwracając uwagi na styl poruszania się. I jakie wyniki?

foto/test-ekonomicznej-jazdy-1.jpg

Z rezultatów, które choć nie są aż tak profesjonalnym laboratoryjnym testem – wynika, że w praktyce szybka jazda pozbawia nas dodatkowych kilku litrów paliwa, używanie klimatyzacji to zwykle litr, jazda ze źle napompowanymi kołami to dodatkowy litr na minus, zaś otwarte szyby… to tylko niecały litr. Zbierając to wszystko razem, wychodzi sporo ;)

Poniżej pełen materiał z testu spalania na A4-ce. Przy okazji operatorowi Autostrady można pogratulować pomysłu na promocję w sieci, materiał jest ciekawy i nowocześnie przygotowany.(Ź) A4

Komentarze