Play wprowadza na rynek ofertę LTE

foto/play-4g-lte.jpgFormuła: Play Unlimited, 4.0 Unlimited, Europa Unlimited – tak nazywają się nowe oferty operatora PLAY, który jak poinformował od 11 listopada 2013 odda w ręce klientów dostęp do nowo budowanej sieci PLAY. Żeby nie kojarzyć się zbytnio z ofertą Plus LTE użyje nazwy 4G LTE. Taki marketingowy trick ;) Co ciekawe do końca 2014 r. korzystanie z transmisji LTE (ale ograniczonej do 15 megabitów/s i dla wybranych taryf) będzie bezpłatne i to bez limitu transferu. Obecni klienci nie będą musieli wymieniać kart SIM, wystarczy zmiana taryfy (nowa umowa!). Zasięg LTE PLAY pojawi się w 13 miastach.

foto/play-4g-lte-mapka.jpg

Oto lista szczęśliwców ;)

Gdańsk,
Gdynia,
Sopot,
Warszawa,
Kraków,
Wrocław,
Łódź,
Rzeszów,
Częstochowa,
Toruń,
Wałbrzych,
Koszalin,
Tarnów.

A jak wyglądają nowe taryfy? Rzućmy okiem po tabelkach..

foto/play-4g-lte-dlaindywidualnych.jpg

Jak widać, najtańszy abonament na rozmowy bez limitu i internet LTE bez limitu można mieć już za 49,99 z umową na 18 miesięcy. Tu warto zwrócić uwagę, że w sytuacji kiedy korzystamy z innego rodzaju transmisji niż LTE, to Play nalicza opłatę bądź zdejmuje megabajty z zakupionego do abonamentu pakietu!

foto/play-4g-lte-dlafirm.jpg

Niestety nie wiadomo nic jeszcze o ofertach PLAY LTE dla klientów tzw. na kartę. Obecnie LTE na doładowania mocno promuje tylko sieć PLUS.

Swoją ofertę na LTE powinien w najbliższym czasie pokazać także T-Mobile oraz Orange. Operatorzy po rozdaniu nowych pasm częstotliwości przez UKE, mocno bowiem szykują się do rywalizacji z PLUSem i Cyfrowym Polsatem, którzy przez ponad 1,5 roku mieli wyłączność na nowinkę w zakresie transmisji danych LTE.

(Ź) www.blogplay.pl/2013/09/prezentacja-z-konferencji-2/

Komentarze